Spektaklis „Vestuvės“ pastatytas pagal vieno garsiausių vokiečių dramaturgų Bertoldo Brechto pjesę. Visgi, esminė medžiaga statant šį spektaklį – tai jį kūrusių menininkų asmeninė patirtis bei juos supanti realybė. Aktoriai žaibiškai reaguoja į nuolatos besikeičiančius įvykius visuomenėje, todėl kiekvieną kartą žiūrovų laukia vis kitoks spektaklis – aktualus, kupinas atpažįstamų situacijų ir įtraukiantis.

„B. Brechto pjesėje, kuria rėmėsi statydami spektaklį, kalbama apie visuomenės moralinį dviveidiškumą. Iš esmės, viskas sukasi apie paaiškėjusį priešvestuvinį nuotakos skaistybės praradimą. Spektaklyje kalbame plačiau. Ne tik apie dviveidę moralę ir skaistybę, bet ir apie papročių suirimą, absurdišką deformaciją to, kas kadaise buvo labiausiai sakralūs dalykai žmogaus egzistencijoje“, – pasakoja O. Koršunovas.

Scena iš spektaklio "Vestuvės"

Kad ir kokią medžiagą statyti besirinktų režisierius O. Koršunovas, visi jo spektakliai tampa socia-liai aktyviais meno kūriniais. Ne išimtis ir „Vestuvės“, tapusios savotišku šiandienos Lietuvos visuomenės veidrodžiu.

„Atveriama ir itin lietuviška specifika. Tai kaimo žmogaus, ateinančio gyventi į miestą, sutrikimas, netgi nesugebėjimas tapti taip vadinamu miesčionimi ir, žinoma, visiškas nesuvokimas vienaip ar kitaip jį įtakojančių globalizacijos procesų. Žinoma, visų pirma tai yra gera komedija, lyg veidrodis atsukta į mus ar mūsų artimuosius. Čia mes tikrai galime pasijuokti, jei ne iš savęs, tai bent iš kaimyno, o būtent ši tradicija pas mus yra nemirtinga. Bet koks juokas yra gerai, jeigu jis kyla ne iš pykčio“, – teigia režisierius O. Koršunovas.

Scena iš spektaklio "Vestuvės"

„Vestuvėse“ už stalo sėdasi Karolis Vilkas, Žygimantė Jakštaitė, Kęstutis Cicėnas, Viktorija Žukauskaitė, Greta Petrovskytė, Lukas Malinauskas, Oskaras Vygonovskis, Artiomas Rybakovas, Kamilė Petruškevičiūtė. Tarp svečių – visi žiūrovai, spėję rezervuoti sau vietą ir patekę į puotos salę.

„Spektaklis itin atviras, jame daug improvizacijos. Į jį vis įtraukiamos naujausios visuomeninės ir politinės aktualijos, todėl jis nuolat kinta. Spektaklis atviras žiūrovui. Taigi, jis niekada nesikartoja ir kiekvieną kartą būna vis kitoks. Tad jei jums patiks ši dionisija su lietuviška balta mišraine, galite drąsiai eiti vėl ir vėl“, – artėjant spektakliui mintimis dalinasi režisierius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)