Prieš keletą metų toje pačioje „Meno nišoje“ debiutinę parodą pristatęs P. Šliaupa (g. 1990) parodos lankytojus ir kritikus sudomino savo šviesos ritualais. Stori, vienas kitą dengiantys potėpiai, tiršti mėlynų atspalvių sluoksniai kvietė prie jo paveikslų sustoti ir medituoti daugelį žiūrovų. P. Šliaupa ne tik aktyviai tapo, bet ir stebina savitais tapybinės raiškos eksperimentais. Vilniaus dailės akademijoje magistrą studijuojantis menininkas fotografuoja, piešia sausomis pastelėmis bei kuria videodarbus.

Savo antrajai parodai „Objektyvaus matymo mitas“ P. Šliaupa ruošėsi dvejus metus. Galerijoje „Meno niša“ bus eksponuojami ne tik naujausi tapybos kūriniai, bet ir videodarbai bei objektai. Parodoje bus atsakyta tiems, kurie nuolatos klausia, kas pavaizduota abstrakčioje drobėje. Šių atsakymų bus galima ieškoti Pauliaus videodarbe, kuriame užfiksuotas pradinis jo abstraktaus meno sukūrimo etapas, iš kurio realus vaizdas išgryninamas iki abstrakcijos. Žiūrovai ras ir konkrečius, paties Pauliaus pasiūlytus matymo būdus, o tie, kurie norės, istoriją susikurs patys, arba tiesiog mėgausis tapyba.

„P. Šliaupa fotografuodamas ir filmuodamas fiksuoja aplinką ir išdidina ją iki abstraktaus vaizdo, kuris perteikiamas tapant tirštais, faktūriniais aliejinių dažų sluoksniais. Parodoje atskleisime ir daugiau kūrybos proceso etapų, todėl į „Meno nišą“ bus perkelta dalis menininko studijos bei objektai, svarbūs kuriant ir kurių dažniausiai negalime įžvelgti galutiniame rezultate“, – intriguoja parodos kuratorė Sonata Baliuckaitė.

Pasak kuratorės, kiekviename abstrakčiame P. Šliaupos kūrinyje slepiasi konkretus pasakojimas, tačiau menininkas vienas istorijas aprašo nuosekliai, o kitus darbus dažnai palieka be pavadinimo, taip leisdamas suprasti, kad objektyvus kūrinio matymas neegzistuoja. Objektyviu gali būti tik konkretus žiūrovas-stebėtojas.

P. Šliaupa galerijos „Meno Niša“ sėkmingai buvo pristatytas tarptautinėse šiuolaikinio meno mugėse Vilniuje, Paryžiuje, Budapešte, Kelne, Berlyne. Tapytojo kūrybą pamėgo Vokietijos ir Prancūzijos meno kolekcionieriai, kurie yra įsigiję dešimtis P. Šliaupos drobių. Praėjusiais metais menininko kūrinys „Pilka diena“ buvo sėkmingai parduotas Berlyno „Rotary“ klubo organizuotame aukcione, o meno mugės „Positions Berlin“ vadovas iš visų mugės darbų nusipirko būtent P. Šliaupos šviesos ritualus. Šiemet menininkas su galerija vėl ruošiasi pasirodymams Paryžiaus ir Berlyno meno mugėse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją