Teatro išplatintas pranešimas, kad dėl režisieriaus Oskaro Koršunovo ligos atšaukiamas spektaklis „Tartiufas", sukėlė kai kurių neaiškumų. Sprendimą „nuimti" premjerą priėmė M. Budraitis drauge su teatro Meno taryba.

Prancūzų klasiko Moliere'o komedijos „Tartiufas" premjera buvo numatyta šį savaitgalį - vasario 4-5 dienomis. Taip pat spektaklį buvo planuojama rodyti vasario 12 ir 14 dienomis, kovo 25-ąją, gegužės 28 ir 30 dienomis bei birželio 17-ąją. Iki gegužės pabaigos - dar daug laiko, o iki birželio vidurio - laiko marios. Režisieriui pasveikus, užbaigti ir parodyti premjerą gegužės pabaigoje ir birželio viduryje, atrodo, tikrai įmanoma.

„Ne, scena užimta. Repeticijos prieš premjerą scenoje reikalingos mažiausiai savaitę. Kiekvieną dieną turi būti 6-7 val. repetuojama scenoje. Atrasti tą savaitę, kai repertuaras suplanuotas, - sudėtinga. Vyksta spektakliai, aktoriai turi kitų planų ir tuos visus dalykus suderinti labai sudėtinga. Ir jeigu yra koks nors tarpelis, tuomet aktoriai negali, nes jie irgi susiplanavę visą tolesnę savo veiklą.

Kai viskas suplanuota pusei metų į priekį, sudėtinga ką nors pakeisti. Dėl to rodyti „Tartiufą" šį sezoną neįmanoma. Tada tenka premjerą „nuimti". „Tartiufą" parodysime tiktai kitą sezoną, kuris jau dabar planuojamas", - kalbėjo J. Budraitis.

Martynas Budraitis

Kokia liga ištiko režisierių O. Koršunovą, M. Budraitis atsisakė komentuoti.

Teatro vadovas sakė, kad spektaklio repeticijos vyko, kad teatrui netesėtas režisieriaus įsipareigojimas nesibaigė konfliktu.

„Tikrai čia nėra jokio konflikto, - tvirtino M. Budraitis. - Spektaklio tokio, koks jis yra dabar, negalime rodyti norėdami apsaugoti režisieriaus reputaciją. Vis dėlto O. Koršunovas - turbūt geriausias Lietuvos režisierius. Nemanau, kad jo vardu galima „išleisti" tokį spektaklį. Labai tikiuosi, kad kitą sezoną galėsime žiūrovams pristatyti spektaklį visavertį - tokį, koks jis turėtų būti".

Vis dėlto ar tai - nebaigtas darbas, ar konfliktas įvyko dėl režisieriaus sumanytos „aštrios" spektaklio koncepcijos?

„Tikrai ne, jokiu būdu - tvirtino teatro direktorius. - Tai - nebaigtas darbas".

Išklausyti režisieriaus O. Koršunovo ligos istorijos ir jos pasekmių nepavyko, - jo mobilusis telefonas visą dieną buvo išjungtas.

„Tartiufo" pastatymui buvo skirta apie 150 tūkst. eurų. Į penkis premjerinius spektaklius visi bilietai parduoti. Teatras turės grąžinti žiūrovams apie 35 tūkst. eurų.