Lietuvos ir užsienio kino filmuose R. Adomaitis yra sukūręs kelias dešimtis personažų. Jau po pirmojo – Piloto vaidmens filme „Vienos dienos kronika“ (1963) ir paskesniųjų – Donato „Niekas nenorėjo mirti“ (1965), Kasparo „Jausmai“ (1966), Broniaus „Suaugusių žmonių žaidimai“ (1967) – R. Adomaitį įsiminė ir žiūrovai, ir kino kūrėjai, ir kritikai.

„Tai doras, sąžiningas, padorus, energingas, patriotiškas vyras. Energija, kurią Regimantas skleidžia ir teatre, ir kine, stulbinanti – retai kam pavyksta taip galingai įkūnyti net ir kai kuriuos žmogaus silpnumo požymius“, – apie R. Adomaitį yra sakęs aktorius Juozas Budraitis, kuris kartu su juo filmavosi ne vienoje kino juostoje.

Dar 1965 m. R. Adomaitį ir J. Budraitį išgarsino režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus legendinis filmas „Niekas nenorėjo mirti“. Jų duetas taip pat pasirodė ir režisieriaus Algimanto Grikevičiaus ir Algirdo Dausos filme „Jausmai“ (1968), Grigorijaus Kozincevo „Karalius Lyras“ (1970), V. Žalakevičiaus „Visa teisybė apie Kolumbą“ (1970), „Faktas“ (1980), „Tas saldus žodis – laisvė!“ (1972), A. Grikevičiaus „Sadūto tūto“ (1974), „Sodybų tuštėjimo metas“ (1976) ir kituose.

Pagrindinis kino režisierius, su kuriuo teko dirbti Adomaičiui – V. Žalakevičius. Būtent jis skyrė pirmąjį, epizodinį vaidmenį „Vienos dienos kronika“. „Vaidinau gal septyniuose V. Žalakevičiaus filmuose. Kai kur net neskaitydavau scenarijų, sutikdavau iškart – juk tai Žalakevičius“, – apie savo darbo metus su kino režisieriumi V. Žalakevičiumi yra kalbėjęs R. Adomaitis.

„R. Adomaitis – dalis mano filmų, dalis mano scenarijų, nes dažnai rašydavau, turėdamas omeny, kad būtent jis vaidins. Adomaitis aktorius yra man padovanojęs nepamirštamų ekraninio laiko minučių“, – prisimindamas darbą su aktoriumi, yra pasakojęs V. Žalakevičius.

Per jubiliejinį vakarą vasario 7 dieną „Skalvijoje“ bus rodomas režisieriaus Algimanto Kundelio ir Marijono Giedrio filmas „Suaugusių žmonių žaidimai“ („Antras žaidimas“). Prieš 50 metų sukurtame filme R. Adomaitis vaidina vairuotoją Bronių, jauną plevėsą, manantį, kad jo žavesiui abejingų moterų negali likti. Panašiai ir yra, tačiau viena jų – pakeleivė, gražioji Regina (akt. Eugenija Pleškytė) į žavaus vyro viliones žiūri abejingai. Kartu su Bronium keliaujanti Regina susitiks ir kitas, vyruko anksčiau pažintas moteris.

Vakarą ves kino kritikė Izolda Keidošiūtė, kuri pasidalinti prisiminimais kvies aktorių J. Budraitį, režisierę Ritą Grikevičienę, operatorių Joną Tomaševičių.