Filmas minėtas bei apdovanotas Berlyno, Toronto, Kanų, Melburno kino festivaliuose. „Panelę Rūgštynę“ kaip geriausią filmą jaunimui šiemet išrinko ir 1400 jaunuolių iš visos Europos, – ji pripažinta geriausiu europietišku filmu jaunajai auditorijai.

Premjerinis seansas vyks gruodžio 17 ddieną „Skalvijos“ kino centre. Prieš jį – jaunimo roko grupės „The Independent“ pasirodymas.

„Jaunimui nuo 13 metų filmų sukuriama mažiausiai, todėl be galo džiaugiamės pristatydami gerą filmą apie jų bendraamžę, kuri išgyvena panašius iššūkius, bando pritapti suaugusiųjų pasaulyje, surasti savo vietą po saule ir būti reikalinga.“, – sakė „Skalvijos“ kino centro edukacinių programų koordinatorė Goda Sosnovskienė.

Pasak jos, „Panelė Rūgštynė“, panašiai kaip ir Džeromo D. Selindžerio romanas „Rugiuose prie bedugnės“, yra talentingas kūrinys jaunimui apie jaunimą.

„Panelės Rūgštynės“ istorija pasakojama iš 13-etės Auroros perspektyvos. Jai atrodo, kad visi aplink yra pakvaišę. Tėvai, kurie nori išsiųsti ją į internatinę mokyklą. Naujas mokytojas, nes tikisi, kad ji skaitys senas knygas. Vaikinai, kuriems ji nejaučia jokios simpatijos.

Norėdama atsikratyti nuobodulio, Aurora išbando įvairius vaidmenis – bando būti gera mokine, gera drauge, gera dukra. Bet atrodo, kad nė vienas jų jai nepritinka, kol ji nepakviečiama prisijungti prie vaikinų roko grupės. Iš pradžių ji atsisako būti vienintele mergina joje, bet galiausiai susivilioja pasiūlymu ir tampa soliste. Susidraugavusi su grupės nariais, Aurora tampa labiau atvira ir atranda save.

Chaotiškame šių dienų pasaulyje „Panelė Rūgštynė“ yra tarsi šviežio oro gurkšnis, jautriai fiksuojantis jaunuolių išgyvenimus, nusivylimus, ir juos paverčiantis jaunimui patrauklia brendimo drama.

Daug simpatijų už pagrindinį Auroros vaidmenį pelnė jauna filmo aktorė Léna Magnien, talentingai perteikusi maištaujančios, į kompromisus nenorinčios leistis paauglės pasaulį.

Filmą režisavusi Émilie Deleuze yra žinoma prancūzų kino režisierė ir scenaristė, garsaus prancūzų filosofo Gilles‘o Deleuze‘o dukra.