“Šis teatras tikrai nebus nuobodus“

Kalbėdamas apie savo teatro įkūrimo idėją ir jos perspektyvas G. Ivanauskas paminėjo, jog dar vieną teatrą Lietuvoje kurti yra gana rizikinga. Tačiau optimistiškai nusiteikęs aktorius nesibaimina ir sako, kad geriau yra pabandyti ir gailėtis negu nepabandyti ir gailėtis, nes nepabandęs gali gailėtis visą gyvenimą.

„Šis teatras tikrai nebus nuobodus“, - tikino G. Ivanauskas. Aktorius sakė neketinantis apsiriboti spektaklio pristatymu Vilniuje – jau numatytos kelios premjeros ir Kauno dramos teatre. Galbūt ateityje spektaklis bus pristatytas ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Be to, G. Ivanauskas sakė neketinantis dramos spektaklių statyti pats - tam kviesis kitus režisierius.

Idėjų bei entuziazmo nestokojančio aktoriaus G. Ivanausko artimiausiuose planuose – dar vienas projektas. Kartu su dizainere Indre Ivanauskaite jis ketina pristatyti teatralizuotą kailinių drabužių kolekciją.

Be to, G. Ivanauskas žada dirbti ne tik su savo trupe, bet mielai priimti ir kitų teatrų pasiūlymus. Pasak aktoriaus, kol yra jėgų ir noro veikti, reikia save realizuoti.

Apie „Prabą“

„Prabos“ eskizas buvo parodytas šiųmetiniame festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“. Žiūrovams buvo pristatyta 15 minučių ištrauka, kuri bus dalis rugsėjo 11 dieną Lietuvos nacionalinio dramos teatro didžiojoje scenoje pristatomo spektaklio „Praba“ dalis. Būsimo spektaklio trukmė – viena valanda. Jame skambės Ennio Morricone, Guido ir Maurinio de Angelis, Fritzo Kreiserio, Antonio Dvorzako, Piotro Čaikovskio kūriniai bei tradicinė indiška muzika.

Anot G. Ivanausko, pagrindinė „Prabos“ tema – žmogaus vertė, kurią pamatuoti galima tik pažvelgus į jo vidų, kaip ir brangiųjų metalų kokybę galima sužinoti tik pasižiūrėjus į vidinėje pusėje įspaustą ženklelį.

„Tai greičiau judesio ir santykių spektaklis. Grynojo šokio ten nedaug“, - apie naująjį spektaklį pasakojo G. Ivanauskas. Scenografiją spektakliui kuria pats aktorius. „Praboje“ pasirodo keturi personažai. Be G. Ivanausko spektaklyje šoka sėkmingai teatre bei kine vaidinanti aktorė Edita Užaitė bei įvairiuose šokio projektuose dalyvaujantys aktoriai šokėjai Brigita Urbietytė ir Evaldas Taujanskis.

Prie naujojo spektaklio prodiusavimo prisideda ir Kauno valstybinis dramos teatras bei Lietuvos šokio informacijos centras, kurie ketina padengi dalį spektaklio sąmatos, siekiančios 25 tūkst. litų. Didžiąją dalį spektaklio išlaidų padegs patys atlikėjai.