V profesionalių teatrų festivalis „Tegyvuoja komedija!“ šiemet Alytuje pristatė 11 spektaklių. Pagrindinį festivalio prizą, skulptoriaus Audriaus Janušonio sukurtą skulptūrėlę ir trijų tūkstančių eurų apdovanojimą, iškovojo Vilniaus mažasis teatras – geriausiu spektakliu vertinimo komisija išrinko režisierės Gabrielės Tuminaitės tragikomediją „Bedalis ir Labdarys“.

Geriausias „Tegyvuoja Komedija!“ festivalio režisierius – Gildas Aleksa už „Keistuolių teatre“ sukurtą komediją „Heraklis“. Geriausia aktorė – Viktorija Kuodytė už vaidmenį Meno forto spektaklyje „Bado meistras“. Geriausi aktoriai – Jonas Baranauskas ir Vytautas Gasiliūnas už komediją „Akmenys jo kišenėse“. Specialiu prizu įvertintas „Stalo teatro“ pastatymas visai šeimai „Tarmių stalas“.

Pripažinimą dviejuose festivaliuose pelnęs spektaklis yra sukurtas pagal Paulinos Pukytės kūrinį „Bedalis ir labdarys“. Jis jaudina emigracijos „paliestą“ Lietuvos žmogų. Jame kalbama apie bejausmę priešišką kasdienybę, juodą, beprasmį darbą, isteriją, kuria pratrūkstama nebepakeliant kasdienės naštos, kovos už išlikimą ir nuolat į nugarą šnopuojančios mirties.

„Bedalis ir labdarys“ – kodinis pavadinimas. Bedaliai – tai žmonės, kurie ne ten gimę, ne taip užaugę, palikti, nepalytėti sėkmės, praradę namus, savo pagrindus, šaknis. Spektaklį „Bedalis ir labdarys“ artimiausiu metu galima pamatyti lapkričio 25 ir 2017 m. sausio 7 dienomis Vilniaus mažajame teatre.