Prestižiniame Kanų kino festivalyje pristatytas dokumentinis filmas – atviras ir skvarbus J. Jarmuscho žvilgsnis į vieną garsiausių ir įtakingiausių rokenrolo grupių pasaulyje „The Stooges“ ir jų lyderį, scenos chuliganą Iggy Pop. Režisierius rodo muzikantų karjerą nuo šlovingo 7 dešimtmečio, pašėlusių pasirodymų, nežaboto svaiginimosi narkotikais iki staigaus nuopolio bei netikėto grupės atgimimo 2003 metais.

„Jaunystėje išgirdęs „The Stooges“, iškart tapau jų fanas. Tai buvo industrinis, darbininkų klasės, užpakalius spardantis rokenrolas. Nieko panašaus nebuvau girdėjęs. Ši grupė sujungė daugelį dalykų į kažką visiškai naujo, stipraus, primityvaus ir laukinio“, – prisimena režisierius.

Kadras iš filmo "Gimme Danger"
Foto: Organizatorių nuotr.

Šiandien „The Stooges“ vadinami pagrindiniais grupių „Sex Pistols“, „Nirvana“, „The White Stripes“, „Red Hot Chili Peppers“ įkvėpėjais. Naujausias kino kūrėjo darbas – savotiška duoklė savo jaunystės dievaičiams, kurie, pasak jo, atvėrė naujus muzikavimo ir bendravimo su auditorija kelius.

„Iggy Pop sugriovė sieną tarp savęs ir klausytojų. Jis buvo pirmasis dainininkas, kuris tiesiog nerdavo į publiką, šokdavo ant jos arba pasikviesdavo žmones iš minios ant scenos“, – susižavėjimo pašėlusia asmenybe neslepia J. Jarmuschas.

Pats Iggy Pop teigia, jog buvo daug režisierių, kurie ketino sukurti filmą apie jį ir jo grupę, tačiau jis norėjo, kad filmo imtųsi žmogus, kuris „iš tiesų kuria kiną“, kuris yra panašaus mąstymo ir turi panašų požiūrį į kūrybą.

„Vos tik supratau, jog grupė nusipelnė būti įamžinta, tariau visiems – „aš žinau, kas gali tai padaryti“, – apie J. Jarmuschą sako Iggy Pop.

„Gimme Danger“ primena beprotišką koliažą, kuriame telpa interviu su muzikantais, artimiausiais jų draugais, šeimos nariais, archyviniai kadrai iš grupės pasirodymų, net animacija. Žiūrovai filme išvys ir legendinius muzikantus Davidą Bowie, Nico, Art Garfunkel.

„Iggy Pop prisiminimai tapo mano gidu po grupės pasaulį. Norėjome tokios kino kalbos, kuri būti artima pačiai „The Stooges“ muzikai. Gryna, emocionali, primityvi, rafinuota, spalvinga, bet kartu šiek tiek „išlendanti“ už kraštų“, – sako režisierius.

Kadras iš filmo "Gimme Danger"
Foto: Organizatorių nuotr.

Kino kritikų teigimu, filmą išskirtiniu daro tai, jog J. Jarmuschas jau 25 metus pažįsta Iggy Pop, o „The Stooges“ yra mėgstamiausia kino režisieriaus muzikos grupė. Tai filmui suteikia asmeniškumo ir sąmojingumo.

„Gimme Danger“ – jau trečias režisieriaus ir dainininko bendradarbiavimo kine rezultatas. Iggy Pop filmavosi kritikų puikiai sutiktuose J. Jarmuscho vaidybiniuose filmuose „Negyvėlis“ (1995) ir „Kava ir cigaretės“ (2003).

Filmo „Gimme Danger“ anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=c1rEUh8IBuY