„Tie mūsų lūkesčiai šiais metais ir buvo dideli, bet jie visi liko pateisinti, o kai kuriais atvejais – ir viršyti, – teigė M. Levickis. – Pačiam įsiminė publikos įvairovė, kuri natūraliai susiformavo, nes mes išėjome į skirtingas, netikėtas erdves, apie ką labai garsiai šiuos kelis mėnesius kalbėjome. Įdomu buvo stebėti, kokia skirtinga, atjaunėjusi ir stilinga buvo mūsų auditorija. Labai džiugu, kad tokia publika klausosi akordeono, kuris anksčiau gal buvo ne toks patrauklus, tačiau dabar mūsų koncertuose gausu žmonių, dėl to jaučiuosi labai laimingas.“

Šių metų festivalio „Akordeono muzikos savaitė“ šūkis buvo „Muzika arčiau mūsų...“ Ir iš tiesų – akordeono garsų buvo sklidinas visas Vilnius. Jaukus festivalio atidarymas vyko kvapnioje „Beatos virtuvėje“, Martynas Levickis su saksofonistų kvartetu „Signum“ iš Vokietijos koncertavo sausakimšame Vilniaus paveikslų galerijos kieme.

Kitą dieną tokia pat pilnutėlė buvo sostinės geležinkelio stoties išvykimo salė, kurioje romantišką koncertą surengė norvegų duetas „Julie&Andreas“. Vėliau žmonės vos tilpo Energetikos ir technikos muziejuje, kuriame akordeonistas Tadas Motiečius ir sopranas Dovilė Kazonaitė pristatė muzikinę misteriją.

Akordeono muzikos savaitė
Foto: Organizatorių archyvas

Visame pasaulyje garsus kompozitorius ir akordeonistas Gorka Hermosa su savo ispaniškuoju trio „Malandro Club“ nuostabių emocijų padovanojo susirinkusiems į Vilniaus Mokytojų namų kiemą. O festivalį vainikavo akordeonistų maratonas šv. Kotrynos bažnyčioje: 23 dalyviai be pertraukų atliko 47 kūrinius. Maratonas tęsėsi net 3 valandas.

„Visų svečių komentarai, dar jiems net neišvykus, buvo išskirtinai geri. Sunku šnekėti ir tarsi save girti, bet aš tikrai džiaugiuosi šiais metais subūręs labai stiprią komandą, su kuria sugebėjome ne tik pamatyti šio festivalio viziją, bet ir ją kuo puikiausiai įgyvendinti. Žmonės dirbo 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę. Ir tai darė net ne savaitę, o pastaruosius kelis mėnesius. Už tai labai noriu jiems padėkoti, – kalbėjo M. Levickis. – Atlikėjai taip pat džiaugėsi sklandžia organizacija, meile jiems. Visi nori grįžti ir tikrai sugrįš. Publika, kuri pamilo juos, dar turės progų šiuos muzikantus išgirsti, ir nebūtinai „Akordeono muzikos savaitėje“ – organizuojame ir kitus renginius. Tačiau ir „Akordeono muzikos savaitė“, be jokios abejonės, vyks toliau. Tai jau tapo stipria tradicija, ją puoselėsime ir kitais metais.“