Viena iš festivalio organizatorių, VšĮ „Bardai LT“ projektų vadovė Alina Semionova atidarymo koncerte džiaugėsi žiūrovų gausa ir dalyviais ne tik iš Lietuvos, bet ir Ispanijos. Ispanės Maria ir Rosio pirmą kartą lankosi Anykščiuose ir sako, kad jaučiasi čia kaip namie. Tiesa, merginos Lietuvoje keletą kartų dalyvavo festivalyje „Tai-aš“.

Maria pasakoja, jog Lietuva jai primena muzikinės karjeros pradžią, prieš ketverius metus, kai koncertuodavo mažoms, jaukioms auditorijoms. Paskutiniuosius kelis metus jinai įtemptai dirba su „Sony“ kompanija, daug koncertuoja, todėl Anykščiuose mergina negalėjo tvardyti džiaugsmo: „Čia galiu atsipalaiduoti, galiu būti savimi“.

Rosio įrašinėja antrąjį savo albumą. Mergina ne tik kuria tekstus, dainuoja, bet ir dirba prodiusere. Rosio koncertuodama Anykščiuose jaudinosi, kaip vietos publika priims ispanų kalba dainuojančias atlikėjas. Jinai savo tekstuose perteikia opias šių dienų visuomenės problemas, daug kalba apie homoseksualų padėtį visuomenėje, asmenybės laisvę. Visgi, po koncerto Rosio prasitarė, jog jautė stiprų publikos palaikymą – „pajutau, kad net nesuprasdami žodžių prasmių, galime justi muzikos galią. Tai – kažkas universalaus, stipriai juntamo“, - dalijosi atlikėja R. Ramos.

Nacionalinis bardų festivalis "Purpurinis vakaras"
Foto: V. Tomašausko nuotr.

Anykštėnės Daiva ir Eligija jau ne vienerius metus lankosi „Purpurinio vakaro“ koncertuose. Moterys su šypsena prisimena ankstesnių metų koncertus lietuje ir šiemet tikisi gero oro bei smagaus laiko festivalyje. „Purpurinis vakaras turi unikalią atmosferą. Tai – be galo jaukus renginys“, - dalijosi Daiva. Iš sostinės į Anykščius atvykusi Vida prisipažino, kad „Purpurinis vakaras“ – jos mėgstamiausias festivalis.

Jau devintą kartą vykstantis bardų festivalis žiūrovus tradiciškai stebins renginių gausa iki vėlaus šeštadienio vakaro. Daugiau kaip pusė festivalio renginių – nemokami.

Didieji festivalio koncertai vyks penktadienio bei šeštadienio vakarais Anykščių Dainuvos slėnyje. Penktadienio vakarą pasirodys Andrius Kaniava ir grupė „Origami“, Sigitas Jakubauskas, Gytis Ambrazevičius, Vytautas V. Landsbergis ir kiti bei jaunieji šalies dainuojamosios poezijos atlikėjai.
Penktadienio popietę Anykščių menų inkubatoriuje bus atidaryta menininko Mariaus Žalneravičiaus plakatų paroda. Pavakarę, Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyks poezijos valanda, kurioje dalyvaus poetai Vainius Bakas, Mantas Balakauskas, Ernestas Noreika. Vidurnaktį, iš rugpjūčio 19 į 20 dieną Anykščių koplyčioje – pasaulio anykštėnų kūrybos centre aktorius S. Jakubauskas skaitys Antano A. Jonyno poeziją.

Nacionalinis bardų festivalis "Purpurinis vakaras"
Foto: V. Tomašausko nuotr.

Gražia tradicija tampa festivalio šeštadienį pradėti koncertu vaikams ir jų suaugusiems. Šiemet, aikštėje šalia Anykščių kultūros centro, su žiūrovais bendraus aktorius Giedrius Arbačiauskas. Po to teatro mėgėjai Anykščių kultūros centro didžiojoje salėje galės pažiūrėti V.V.Landsbergio režisuotą muzikinį spektaklį šeimoms „Angelų pasakos” su aktoriais Ainiu ir Gediminu Storpirščiais.
Kino mylėtojai bus pakviesti į filmo „Anglijos karalienė pavogė mano tėvus“ peržiūrą bei susitikimą su filmo režisieriumi Ernestu Jankausku bei kūrybine grupe.

Tradiciškai festivalį vainikuos Didysis pabaigos koncertas Dainuvos slėnyje. Jame koncertuos Raminta Naujanytė – Bjelle, Romas Naidzinavičius, Kostas Smoriginas, Juozas Erlickas, Ieva Narkutė, Domantas Razauskas, Larisa Kalpokaitė, Giedrius ir Agnė Arbačiauskai, M. Rozalen ir R. Ramos. Gražiausių spektaklių dainų programą „Ten seneliai jauni“ atliks Andrius Kaniava, Sigitas Mickis, G. Storpirštis, Aidas Giniotis.
Nuotraukos Vyto Tomašausko.