Festivalio meninė programa buvo formuojama taip, kad akordeoną pavyktų atskleisti kaip universalų instrumentą, puikiai skambantį tiek solo, tiek ansamblyje, o kartu tobulai tinkamą šiuolaikinei muzikai.

Sostinėje viešėsiantys „Akordeono muzikos savaitės“ dalyviai – labai spalvinga ir charakteringa kompanija, vilniečiams ir miesto svečiams kasdien nuo rugpjūčio 22-osios pristatys vis kitokį originalų performansą. Tačiau visų pirma jie susitiks Beatos Nicholson kulinarinėje studijoje ir bendromis jėgomis atvers unikalią festivalio virtuvę.

„Žaviajai Beatai padedant, visi gaminsime savo nacionalinius patiekalus. Be to, prie jų pridėsime muzikinius linkėjimus. Tai bus tarsi degustacija – ragausime po mažą kąsnelį to, kas vėliau bus patiekta visos savaitės muzikiniame meniu“, – pasakojo festivalio meno vadovas M. Levickis.

Rugpjūčio 23-iąją Vilniaus Paveikslų galerijos kieme jis pats surengs pasirodymą su visoje Europoje graibstomu saksofonistų kvartetu „Signum“ iš Vokietijos. Martynas su jais susipažino Ženevoje. Ten užsimezgusi draugystė paskatino unikalaus jungtinio projekto „Rimti ir nerimti reikalai“ atsiradimą.
„Jų skleidžiami muzikos garsai mane patį privertė suklusti. Reikia pamatyti, kaip jie groja.

Susipažinę Ženevoje vėliau pratęsėme darbus Kelne. Mačiau, kokie jie kūrybingi, kiekvienas turi neatremiamų idėjų. Dėl to kartais ir ginčų kildavo, bet viskas baigdavosi taikiai ir muzikiniu požiūriu – labai naudingai. Tai, ką atliksime Vilniuje, bus džentelmenų muzikinis dialogas, paremtas Bacho, Piazzolos, Gershvino kūryba“, – pasakojo M. Levickis.

Ne ką mažiau intriguoja festivalio koncertas, rugpjūčio 24 dieną vyksiantis Vilniaus geležinkelio stotyje. Laukiamojoje salėje pasirodys norvegų duetas „Julie&Andreas“: susijungs svajinga arfa ir bandoneonas. Melodingame performanse „Piko valanda“ visiškai naujai atsiskleis ne tik klasikiniai kūriniai, bet ir originali dueto kūryba.

Lietuvą festivalyje atstovaus soprano Dovilės Kazonaitės ir akordeonisto Tado Motiečiaus duetas. Rugpjūčio 25 dieną jiedu teatrališkai susijungs siurrealistinėje misterijoje „Žemė prašė, kad žmonės mirtų“. Ši misterija skambės Energetikos ir technikos muziejaus salėje.

Rugpjūčio 26 dieną, penktadienį, triukšmingą vakarėlį „Fiesta de la noche“ Vilniaus mokytojų namų kieme surengs instrumentinis trio „Malandro Club“ iš Ispanijos. Pietietiškoms aistroms ir jungtiniam trimito, kontraboso bei akordeono šėlsmui vadovaus visame pasaulyje pripažinimą pelnęs kompozitorius Gorka Hermosa.

„Akordeono muzikos savaitę“ užbaigs tradicinis akordeonistų maratonas, 2014 metais dėl savo trukmės patekęs į Lietuvos rekordų knygą. Tąsyk akordeonistai be sustojimo grojo 5 valandas ir 18 minučių. Tokiame azartiškame maratone, kuris vyks rugpjūčio 27 dieną šv. Kotrynos bažnyčioje, gali dalyvauti kiekvienas, sugebantis groti akordeonu, tereikia užsiregistruoti.