Visą rugpjūtį bilietai į filmus „Skalvijoje“ bus parduodami be vietų, todėl kiekvienas galės išbandyti kelis žiūros taškus ir išsirinkti tinkamiausią vietą salėje.

Naująjį sezoną „Skalvija“ pradės dokumentiniu filmu „Cinema, mon Amour“ (rež. Alexandru Belc, Rumunija, 2015). Tai meilės laiškas kinui – šiltas, subtilus, graudžiai linksmas ir toks atpažįstamas visiems kine dirbantiems žmonėms. Kaip teigia „Skalvijos“ kino centro programos sudarytoja Sonata Žalneravičiūtė, ne vienas žiūrovas jame atpažins ir „Skalvijos“ kasdienybę.

Donkichotiška istorija „Cinema, mon Amour“ nukelia į sunkiai besiverčiantį kino teatrą „Dacia Panoramic Cinema“ Rumunijoje. Jam vadovauja užkietėjęs sinefilas Victoras Purice’as, kuriam talkininkauja ištikimos ginklanešės – darbuotojos Cornelia ir Lorana. Trijulė kiekvieną dieną nepailstamai kovoja dėl kino teatro išlikimo. Nuolatinėje kovoje maišosi šių entuziastų optimizmas ir kartėlis, nostalgija kino teatrų aukso amžiui ir negailestinga realybė.

Kadras iš filmo "Cinema, Mon Amour"
Foto: "Skalvijos" k.t. arch.

Išskirtiniu „Cinema, mon Amour“ seansu „Skalvijos“ kino centras pakvies į artėjantį Tarptautinį Vilniaus dokumentinių filmų festivalį. Tai vienas iš festivalio specialiosios programos „Kinas – mano meilė“ filmų. Jos pasakojimai atskleis dažnai nematomą kino teatrų ir jų darbuotojų gyvenimo pusę. Filmų herojai – nuo spalvingo keliaujančio kino teatro Indijoje iki kino aparatinėse plušančių išradingų kino mechanikų.

Vilniuje festivalis viešės rugsėjo 22 d. – spalio 2 d., Kaune ir Klaipėdoje – spalio 7-9 d.
Sezono naujovė – žiūrovų, neapsisprendžiančių, kurį filmą rinktis, konsultacijos. Trečiadieniais nuo 17 iki 18 val. juos „Skalvijoje“ konsultuos kino teatro darbuotojai. Bus galima ne tik pasitarti, bet ir daugiau sužinoti apie vieną ar kitą kino autorių, filmo sukūrimo kontekstą.

Belaukiant naujų "Skalvijos" kėdžių
Foto: "Skalvijos" k.t. nuotr.

„Mūsų žiūrovai labai smalsūs. Jie vis dažniau teiraujasi rekomendacijų iš mūsų kasininkių. Netikėtai užsimezgus pokalbiui prie kasos labai noriai įsiklauso į mūsų asmeninius siūlymus. Norisi vystyti ir gilinti šį ryšį su žiūrovu, patenkinti jo smalsumą ir skatinti tolesnį domėjimąsi mūsų repertuaru“, – sakė „Skalvijos“ kino centro direktorė Vilma Levickaitė.

Šiemet „Skalvija“ ir toliau tęs Kino klasikos vakarų ciklą. Dar šį rudenį kino ekrane bus parodytas Michelangelo Antonioni „Zabriskie Point“ (1970), Claude‘o Leloucho filmas „Vyras ir moteris“ (Un homme et une femme, 1966), kultinis Stanley Donan ir Gene Kelly miuziklas „Dainuojantys lietuje“ (Singin‘ in the rain, 1952). Rugpjūčio 4 d. – rugsėjo 4 d. „Skalvijos“ galerijoje bus galima apžiūrėti šiam ciklui kurtų dizainerio Mariaus Žalneravičiaus plakatų parodą „Cinema, mon Amour“.

Belaukiant naujų salės kėdžių
Foto: "Skalvijos" k.t. nuotr.

Dar šį savaitgalį bus pradėta rodyti portugalų režisieriaus Miguelio Gomeso trilogija pagal garsųjį arabų pasakų rinkinį „Tūkstantis ir viena naktis: Neramioji, Apleistoji, Pakerėtoji“. Nuo rugpjūčio 16 d. – Aleksandro Sokurovo naujausias filmas „Frankofonija“ (rugpjūčio 15 d. režisieriaus gerbėjai galės pamatyti dokumentinį jo portretą „Sokurovo balsas“), nuo 26 d. – Kanų kino festivalio favoritės Maren Ade komedija „Tonis Erdmanas“.

Filmo „Cinema, mon Amour“ vaizdo klipas:

Cinema, mon amour TRAILER from salvatimareleecran on Vimeo.