Tradiciškai trijų dienų festivalio programa pripildyta koncertų, vaizduojamojo meno parodų, litreratūrinių susitikimų su poetais ir aktoriais, kino, teatro kūrėjais.

Pasak festivalį organizuojančios Viešosios įstaigos „Bardai LT“ direktoriaus Beno Jakšto, šiemet festivalyje dalyvaus seniai lauktos Lietuvos literatūros, teatro žvaigždės Juozas Erlickas, Sigitas Jakubauskas, Larisa Kalpokaitė ir kiti atlikėjai. „Nors festivalį šiemet pasitinkame labiau išaugusiomis paslaugų kainomis ir, deja, mažesne parama, padarysime viską, kad mūsų nuolatiniai ir nauji festivalio renginių lankytojai to nepajustų“, – garantuoja B. Jakštas.

„Purpurinis vakaras“ prasidės rugpjūčio 18 dieną koncertu Vyskupo skvere, aidint lietuviškiems ir ispaniškiems ritmams. Čia pasirodys talentingosios „Baltos varnos“, ne mažiau talentais apdovanotos aistringosios viešnios iš Ispanijos Maria Rozalen ir Rosio Ramos.

Didieji festivalio koncertai vyks rugpjūčio 19 ir 20 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje. Penktadienio vakarą kartu su Andriumi Kaniava ir grupe „Origami“, Vytautu V. Landsbergiu ir Vytautu Leistrumu, Gyčiu Ambrazevičiumi į sceną lips jaunieji mūsų šalies bardai – įvairių Lietuvos dainuojamosios poezijos konkursų laureatai. Šeštadienio vakarą pasirodys jau minėti J. Erlickas, L. Kalpokaitė, Domantas Razauskas, Kostas Smoriginas, Raminta Naujanytė-Bjelle, Romas Naidzinavičius, Aidas Giniotis, Gediminas Storpirštis ir kiti.

„Purpurinis vakaras'16“
Foto: Organizatorių nuotr.

Per festivalį ir dar beveik mėnesį po jo Anykščių menų inkubatoriuje bus galima apžiūrėti menininko Mariaus Žalneravičiaus plakatų parodą. Joje – nemažai plakatų, susietų su įvairiais dainuojamosios poezijos festivaliais, atskirais renginiais.

Šiųmetėje festivalio grynosios poezijos programoje numatomas susitikimas su poetais Vainiumi Baku, Mantu Balakausku, Mariumi Buroku, Ernestu Noreika. Vidurnaktį iš rugpjūčio 19 į 20 dieną Anykščių koplyčioje – pasaulio anykštėnų kūrybos centre – aktorius S. Jakubauskas skaitys Antano A. Jonyno poeziją.

Gražia tradicija tampa festivalio šeštadienį pradėti koncertu vaikams ir jų tėveliams. Šiemet su žiūrovais bendraus aktorius Giedrius Arbačiauskas. Po to teatro mėgėjai Anykščių kultūros centro didžiojoje salėje galės pažiūrėti V. V. Landsbergio muzikinį spektaklį šeimoms „Angelų pasakos“ su aktoriais Ainiu ir G. Storpirščiais.

Kino mylėtojai bus pakviesti į filmo „Anglijos karalienė pavogė mano tėvus“ peržiūrą. Po jos – susitikimas su filmo režisieriumi Ernestu Jankausku ir kūrybine grupe.

Tris festivalio dienas Dainuvos slėnyje veiks nemokamas palapinių miestelis.

Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ pradėtas rengti tais metais, kai mirė vienas iš Lietuvos dainuojamosios poezijos pradininkų Vytautas Kernagis.