Štai jau 140 metų šis operos šedevras apie meilę ir mirtį nepalieka abejingų žiūrovų ir klausytojų visame pasaulyje. Ir kiekvieno mecosoprano svajonė – padainuoti Karmen. Justina Gringytė šį vaidmenį Didžiojoje Britanijoje dainavo jau 32 kartus. Ji dainuoja Londono karališkajame, Velso, Škotijos, Anglijos nacionaliniame, Maskvos Didžiajame, Madrido karališkajame teatruose. Kas galėjo nuspėti, kad prieš aštuonerius metus iš Lietuvos į studijas Karališkajame Velso muzikos ir dramos koledže išvykusi lietuvė, vėliau tęs stažuotę Nacionalinės operos studijoje bei Covent Garden teatro jaunųjų artistų programoje? Justina dainavo koncerte Anglijos karališkajai šeimai Bakingemo rūmuose, Placido Domingo jubiliejiniame koncerte Londone, įvairiuose festivaliuose.

2015 m. tarptautiniuose operos apdovanojimuose Londone už jos „pribloškiančią techniką“ (The Times), „natūralią elegenciją ir laikyseną” (Opera Britannia), „kurtinančiai stiprų balsą“ ( The Telegraph) J. Gringytė pripažinta Geriausia jaunąja metų soliste.

Koncertuose, kai dainuojamos atskiros arijos, jos Karmen kas kartą gali būti kitokia. O kaip spektaklyje? Solistė nemėgsta vulgarių pastatymų, ir nors spektaklyje pagrindinį toną duoda režisierius, jos Karmen, matyt, išlaiko ir solistės eleganciją, ir savigarbą. Bet vilniškis prancūzo Arnaud Bernard Karmen pastatymas tam neprieštarauja. Prieš savaite J. Gringytė dainavo LVSO koncerte, tarsi anonsuodama savo pasirodymą LNOBT. Intriga didžiulė – tie, kas ją girdėjo Kongresų rūmuose, neabejotinai laukia jos pasirodymo operos teatro scenoje.
"Justina Gringytė buvo gundanti, nepaprastai įtaigi Karmen." (Mark Valencia).

"Justina Gringytė, neseniai pelniusi Metų jaunojo atlikėjo titulą Tarptautiniuose operos apdovanojimuose, yra nuostabi Karmen: neatremiamai žavi, tačiau mįslinga, geidulinga, tačiau pažeidžiama, užburianti savo dailiai suformuotu aistringu mecosopranu..." (http://www.kirkerholidays.com/news/kirker-visits-eno)

Kartu su J. Gringyte vasario 12 d. Karmen spektaklyje dainuos Metropolitan teatro solistas Adam Diegel (JAV). Solistas kartu su mūsų operos trupe 2012 m. dainavo gastrolėse Kinijoje, A. Minghellos statytoje Madam Baterflai. Tai atvedė jį ir į mūsų sceną – 2014 m. rudenį jis dainavo jubiliejiniame gala koncerte „Muzikos žvaigždės lapkričio Vilniuje“. Savo Tėvynėje jis – vienas žymiausių solistų. Svarbiausių Amerikos dienraščių kritikai liaupsina Adamo Diegelio galingą balsą ir aistringą sceninę laikyseną, jo vaidmenys Metropolitan opera scenoje.

Operoje taip pat dainuos Janis Apeinis, Regina Šilinskaitė, Arūnas Malikėnas, Rafailas Karpis, Irena Zelenkauskaitė, Julija Stupnianek, Egidijus Dauskurdis, Šarūnas Šapalas, diriguos Robertas Šervenikas.
G. Bizet operos „Karmen“ spektaklis LNOBT scenoje vasario 12 d., 18.30.