LNOBT baleto trupė į tokio masto gastrolių turą po Kiniją buvo išvykusi pirmą kartą. Gastrolės prasidėjo Šanchajuje. Šio daugiamilijoninio miesto Rytų menų centre Lietuviai parodė du „Gulbių ežero“ spektaklius. Šoko Anastasija Čumakova (Odeta-Odilė), Genadijus Žukovskis (Zygfrydas), Gediminas Bubelis (Rotbaras), Igoris Zaripovas (Juokdarys), Kristina Gudžiūnaitė, Haruka Ohno ir Romas Ceizaris (Pas-de-trois), Anna Baranova ir Voldemaras Chlebinskas.

Viena didžiausių Kinijos kultūros erdvių – Šanchajaus Rytų menų centras (Oriental Art Center) – šiais metais mini savo 10-metį. Ta proga kviečiami garsūs atlikėjai (pvz., Londono filharmonijos orkestras, diriguojamas Vladimiro Aškenazio).

LNOBT baletas savo spektaklius rodė Rytų menų centro Operos salėje. Prancūzų architekto Paulio Andreu suprojektuotas orchidėjos formos pastatas vienija penkias sales, o intymią italų operos teatrų atmosferą atkurianti (kaip teigiama) Operos salė su 1015 sėdimų vietų – vienas iš penkių šio milžiniško pastato „žiedlapių“.

Iš Šanchajaus LNOBT baletas vyko į Pietų Kinijos Guangdongo provinciją, ir po du „Žizel“ spektaklius parodė Džuhai mieste bei provincijos sostinėje Guangdžou. Pastarojoje mūsų teatro artistai viešėjo jau antrą kartą, tiesa, prieš keletą metų šiuolaikiškame Guangdžou operos teatre LNOBT rodė operą „Madam Baterflai“.

Europinės klasikos kerus Guangdžou operoje skleidė LNOBT baletas. Tobuliausiai techniškai įrengtoje Kinijos scenoje žibėjo mūsų teatro primabalerinos Olga Konošenko ir A. Čumakova (Žizel), baleto primarijai G. Žukovskis ir Romas Ceizaris (Albertas), taip pat šoko Andrius Žužžalkinas (Ilarionas), Greta Gylytė (Mirta; šią partiją šoko ir O. Konošenko), K. Gudžiūnaitė ir Ignas Armalis (Pas-de-deux), Olga Rudiakevič, Voldemaras Chlebinskas, Anna Baranova, Laimis Roslekas.
2010 m. atidarytas Guangdžou operos teatras (suprojektuotas garsiosios iranietės Zahos Hadid) laikomas didžiausiu ir vienu iš trijų geriausių Kinijos teatrų (kiti du – Pekine ir Šanchajuje). Guangdžou opera siekia kultūrinės lyderystės ne tik Kinijos pietų regione (Makao, Honkongas, Taivanas), bet ir visoje Azijoje, todėl į Guangdžou operos sceną kviečiami menininkai iš viso pasaulio. Pavyzdžiui, šįmet greta kitų pasirodymų Berlyno komiškoji opera Guangdžou rodys W. A. Mozarto „Užburtąją fleitą“.

Grįžusią iš gastrolių baleto trupę Vilniuje galima bus išvysti LNOBT vasaros sezono spektakliuose: birželio 17 d. – balete „Carmen“, birželio 19 d. – „Žydrajame Dunojuje“. O birželio 28 d. įvyks jau ketvirtasis naujų choreografinių miniatiūrų pristatymo koncertas „Kūrybinis impulsas IV“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)