Ilgėjant rudens ir žiemos vakarams jungtinė kūrėjų grupė pristato naujausią muzikos albumą „Vaikų kambarys“ pagal to paties pavadinimo Violetos Palčinskaitės geriausių eilėraščių rinktinę (Nieko rimto, 2013). Daineles kūrė ir atliko teatro trupė „Teatriukas“, o viską iliustravo ir nuotaiką spalvomis perteikė dailininkė Sigutė Ach.

Šiandien gimtadienį švenčiančios Violetos Palčinskaitės kūryba įvertinta ir mylima jau keletos kartų. Rašytoja, dramaturgė, režisierė – visa tai aprėpia jos kūrybos lauką, tačiau labiausiai ji pažįstama kaip poetė, rašanti vaikams. Nuotaikingi ir skambūs eilėraščiai praėjusiais metais sugulė į vieną didelę jubiliejinę geriausių eilėraščių rinktinę „Vaikų kambarys“.

Didelės apimties knygą, kurią leidėjai rekomenduoja turėti kiekvienam vaikui savo lentynėlėje, ėmėsi iliustruoti dailininkė Sigutė Ach. Paklausta, ar žymios poetės vardas savotiškai įpareigoja, atsako: „Violeta – didi poetė, jos eilėraščius iliustruoti man buvo didelė garbė ir atsakomybė. Labai stengiausi, kad tai matytųsi mano iliustracijose, sudėjau į jas viską, ką turiu geriausio. Žinoma, buvo ir sunkių momentų, bet tai labai normalu – tai iliustruotojo kasdienė duona. Pati sudėtingiausia ir įdomiausia dalis buvo pabandyti sujungti du skirtingus eilėraščius vienoje juos vienijančioje iliustracijoje.“ Jaukios ir spalvingos dailininkės iliustracijos lydi visus knygos puslapius ir naujojo kompaktinio disko apipavidalinimą.

Profesionalių aktorių trupė „Teatriukas“ žiūrovams ir skaitytojams pažįstama iš įvairių spektaklių, kultūrinių ir edukacinių programų vaikams. Trupės nariai Dalia, Gediminas ir Žilvinas pasakojo apie dainelių kūrybos procesą: „Gerų poetų tekstai patys skamba – tereikia tą muziką išgirsti, pajausti. Visuomet stengiamės vaikus skatinti kurti, mąstyti, dalyvauti, o V. Palčinskaitės tekstai – puiki erdvė tiek aktyviai, tiek romantiškai, tiek edukacinei veiklai. Pats kūrybos procesas vyksta maždaug taip: pasiimi gitarą, atsisėdi ramiai, atsiverti knygutę ir bandai dainuoti. Arba pavyksta, arba ne. Tuomet verti kitą lapą... Paskui derini tonacijas, instrumentus, pragrojimus. Kartais dainelės sprendimą padiktuoja poetės sukurtas personažas (pvz., Vilkas, Medinis arkliukas, Pomidoras). „Pūga“ padiktuoja vienokią melodiją, „Ūkis“ – kitokią.“

Kompaktinėje plokštelėje „Vaikų kambarys“ sugulė trylika dainelių. Kiekviena jų turi dar ir papildomą fonogramą ir dainų žodžius, kad vaikai galėtų dainuoti patys. Kūriniai tiks kiekvienai nuotaikai, nes lyriškas daineles keičia ritmingos, linksmas – svajingos, taigi po truputį skleidžiasi visi muzikiniai stebuklai. Vaikams turėtų patikti dainelių ir melodijų įvairovė, nes joms atlikti naudojami įvairiausi instrumentai, o dainuojantys aktoriai teatrališkai perteikė nuotaikas: „Įrašinėjant dainą „Ūkis“ Žilvinas studijoje turėjo suvaidinti visus apdainuojamus gyvūnus – buvo labai smagu žiūrėti, kaip jis per sekundę persikūnija į skirtingus gyvūnus – žirgą, antis, bites, traktorių ir pan. Tikras žmogus orkestras!“

Leidykla „Nieko rimto“ džiaugiasi galėdama pristatyti „Vaikų kambarį“. Tai pati naujausia plokštelė leidyklos asortimente, kuriame galima rasti muzikinių pasiūlymų įvairiausiems skoniams: ir lopšinių, ir smagių, nuotaikingų dainelių bei pasakų. Tikrieji vertintojai yra vaikai, viena mažoji klausytoja Karolina sakė: „Klausėmės dainų mašinoje, buvo labai linksma. Norėsiu išmokti dainuoti tą, kur daug klausimų uždavinėja ir dar tą apie pūgą“. Tuo tarpu dailininkė Sigutė Ach, išklausiusi naująjį diską, dalijosi įspūdžiais: „Aš didelė „Teatriuko“ gerbėja, tad jų kūryba visad žaviuosi ir su malonumu klausausi. O jų sukurtos dainos Violetos eilėraščių tema yra tikrai labai talentingi muzikiniai kūrinėliai.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją