Vytautas Kernagis parašė daugiau nei 120 dainų. Daugelis jų yra įaugusios į kraują. Kad visos jos išliktų ilgam atmenamos ir dainuojamos, Vytauto Kernagio fondas išleido trijų tomų sunkiasvorę antologiją „Vytautas Kernagis. Natos“.

Kiekvienas, laikęs rankose gitarą, bandė groti Kernagį. Visi akordus nusirinkinėjo savaip, iš klausos, dažnai netiksliai. Ši antologija yra pirmoji pagalba tiek pradedančiam dainuoti, groti ir kurti, tiek mažo miestelio muzikos mokytojai, tiek scenos grandui, tiek kiekvienam, kurio galvoje vis dar aidi Maestro dainos. Visi žodžiai, visos natos, visi akordai tiek gitarai, tiek fortepijonui sugulė į labai svarbų dokumentą Lietuvos muzikos istorijoje. Dokumentą, kurį surašė Maestro bendražygis, „apkasų draugas“ kompozitorius Andrius Kulikauskas. Dabar tai gyva ir amžina.

Vakaro metu bus atidaryta net 40 fotografijų iš Vytauto Kernagio gyvenimo pristatanti paroda, jau apkeliavusi didelę Lietuvos dalį, kiekvienam atskleis tokį pažįstamą, tokį artimą ir tuo pačiu vis kitokį, skirtinguose amplua pasirodantį menininką. V.Kernagiui iškeliavus į amžinybę, Lietuvos fotomenininkai susivienijo ir siuntė turimas gražiausias fotografijas, kuriose užfiksuotas Maestro ne tik koncertų, renginių metu, bet ir kasdieniniame gyvenime.

O koks gi vakaras be Vytauto dainų?! Be muzikos, kuri lydėjo kūrėją visą jo gyvenimą. Vakaro metu skambės ne viena žinoma V. Kernagio daina. Ir skambės ne įrašuose, o gyvai. Dainomis dalinsis kompozitorius Andrius Kulikauskas, dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas, jaunieji atlikėjai: Justė Kazakevičiūtė, Žilvinas Ališauskas, grupė „Baltos varnos“. Renginį ves būsimas režisierius Žilvinas Vingelis.

Renginio organizatoriai – geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ kviečia nepraleisti progos ir ateiti į susitikimą su Vytautu Kernagiu, kurio vardas, kaip aukščiausia praba. Pabūkime kartu, prisiminkime Vytautą iš fotografijų, pasiklausykime „iki skausmo pažįstamų dainų“.

Daugiau naujienų – „Facebooke“.