Kūrinio kompozitorius Rokas Radzevičius yra parašęs muziką ne vienai vientiso siužeto muzikinei dramai, viena žymiausių – roko opera „Jūratė ir Kastytis“, o štai „Saulės kelionė“ taip pat užima išskirtinę vietą.

„Tai po aplinkos teatro „Miraklis“ vėliava gimusi muzikinė drama, sukurta bendradarbiaujant su dailininke ir režisiere Vega Vaičiūnaite bei jos teta poete Judita Vaičiūnaite.

Kūrinio poetinis tekstas remiasi universaliąja kosmologija, bet, pasižiūrėję šviežiu žvilgsniu, pasigedome jame baltiškosios visatos sampratos. Tad nusprendėme kūrinį papildyti ir įausti naujų gijų.“ – teigia „Saulės kelionės“ kompozitorius R. Radzevičius.

Aistė Smilgevičiūtė pastebi, kad šis muzikinis pasakojimas, vesdamas Saulės judėjimo skliaute keliu, kalba ir apie vidinius virsmus, kuriuos patiriame judant kosminiams kūnams. „Esame veikiami besikeičiančių sezonų - vasarą prisipildome energijos, noro plačiai siausti, rudenį grįžtame į save... Gruodžio pabaigoje Saulė akimirksniui tarsi sustoja, ir vėl pradeda naują savo kelionę. Taip ir žmogus, apmąstęs praėjusius metus, iš naujo įsuka darbų ratą.“- teigia atlikėja.

Tvirtą muzikinį pamatą koncerte laikys grupė SKYLĖ, didingumo suteiks choras GENTIS, taip pat dalyvaus atlikėjai – svečiai.

Muzikinio reginio kūrėjai žada „Saulės kelionės“ klausytojus užlieti ryškiomis spalvomis ir šventiškai pakilia muzika. Kiekvienas, atėjęs į koncertą, galės pajusti nenutrūkstantį kosminio pulso plakimą ir pasisems energijos naujiems metų darbams. Reginyje laukiami nuo mažo iki senjoro.

Reginys vyks:

Gruodžio 25 d. Vilniuje, Kongresų rūmuose;
Gruodžio 26 d. Kaune, VDU Didžiojoje salėje;
Gruodžio 27 d. Šiauliuose, koncertų salėje „Saulė“.

Daugiau naujienų – „Facebooke“.