Vilniaus mažasis teatras ruošiasi G. Tuminaitės premjerai ir jubiliejui

“Labiausiai laukiamas, intriguojantis ir įdomiausias dalykas yra artėjantis Vilniaus mažojo teatro 25 metų jubiliejus, kurį švęsime 2015 m. kovo mėnesį”, - sako l.e. teatro vadovės pareigas Daiva Baltūsytė Len. “Žiūrovai labai pasiilgo naujų Rimo Tumino pastatymų, todėl mūsų teatro įkūrėjas, siela ir meno vadovas Rimas Tuminas ruošiasi statyti įspūdingą premjerą. O artimiausiu metu – spalio 23d. - visų teatro bičiulių laukiame premjeroje „Savižudis“.

Tai - spektaklis pagal dramatišką, aštrią, šiurpiai juokingą dramaturgo Nikolajaus Erdmano pjesę, kurią režisuoja Gabrielė Tuminaitė. Ji stebina drąsa, atvirumu nerti į esmę, atrasti idėją ir ją perteikti. Gabrielės kūryba iš tiesų suteikia vilties, galimybę gimti, išsilaisvinti, nušvisti”. Gabrielė Tuminaitė spektaklį kuria su talentingais režisieriaus Rimo Tumino mokiniais. Premjeroje vaidins: Daumantas Ciunis, Indrė Patkauskaitė, Agnė Šataitė, Tomas Rinkūnas, Tomas Stirna, Tomas Kliukas, Artūras Dubaka. Labai džiugu, kad mūsų teatre daugiau vaidmenų kurs ir talentinga aktorė Agnė Kiškytė.

Repertuare ir unikalus garsų spektaklis “Kelionė be bagažo”

Į Mažąjį teatrą šį sezoną grįš jau septintasis Tarptautinis teatro debiutų festivalis „Tylos!“
Šis festivalis kasmet pristato jaunuosius kūrėjus, supažindina su jų darbais. Šiemet vieną jų įtraukėme į mūsų teatro repertuarą ir laukiame visų, kuriems smalsu sudalyvauti "Garsų spektaklyje". Tai analogų neturintis spektaklis, vykstantis ne scenoje, o kitoje erdvėje. Kiekvienas spaktaklio dalyvis siužetą kuria pats, klausydamasis, įsivaizduodamas, prisimindamas, išgyvendamas savo ankstesnes patirtis. Spektaklio režisierius Balys Latėnas ir Vilniaus kolegijos diplomantės jums padovanos išties unikalią patirtį. Į garsų spektaklį „Kelionė be bagažo“ kviečiame jau spalio 18 ir 25 dienomis.

Žiemą numatyta vaikiško spektaklio “7 nykštukai ieško snieguolės” premjera kurį režisuos Evaldas Jaras. Režisierius norėtų moderniai, kūrybingai ir aktualiai perskaityti vaikams puikiai žinomos brolių Grimų pasakos „Snieguolė ir 7 nykštukai“ siužetą. Vilniaus mažojo teatro sezono planuose ir Thomo Bernhardo pjesė „Minetis“ su aktoriumi Vladu Bagdonu.

Pokyčiai “Madagaskare”

Vilniaus mažojo teatro repertuare šį sezoną daugiau kaip dvidešimt spektaklių. Kai kurie jų šiandienos politiniame kontekste suskamba naujai – toks šiandien „Madagaskaras“. Kviečiame jį pažiūrėti visus, kurie jo dar nematėte ir tuos, kurie norėtumėte jį pamatyti dar kartą. Šiandien jis ypatingai aktualus ir jaudinantis. Be to, įdomus ir dėl pokyčių kūrybinėje grupėje (pagrindinį Pakštą šį sezoną vaidins Tomas Rinkūnas, o prancūzaitę Helę – Agnė Kiškytė).

Vilniaus mažasis teatras kviečia ir į ekskursijas, ir į edukacines programas

“Mes norime, kad mūsų teatras jums siūlytų tik aukščiausio meninio lygio repertuarą, susitikimus su išskirtinėmis asmenybėmis: režisieriais, aktoriais, muzikantais, rašytojais. Kad atėjimas į Vilniaus mažąjį teatrą Jums taptų švente, kad pajustumėte, jog tai - viena patraukliausių miesto kultūros erdvių. Teatre nuolat keičiamos tapybos, grafikos, fotografijos darbų ekspozicijos, vykdomos edukacinės programos, susitikimai ir diskusijos su aktoriais ir visa kūrybine grupe. Vilniaus mažasis teatras kviečia ir į ekskursijas po teatrą, įsikūrusį istoriniame pastate, kuriame kadaise XX amžiaus pradžioje veikė itin reikšminga Lietuvos kultūrai draugija „Rūta“, vienijusi iškiliausius to meto kultūros žmones, Nepriklausomybės Akto signatarus. Mūsų teatro pastatą gaubia išskirtinumo dvasia, legendos, susijusios su garsiausio lietuvių dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, taip pat Czeslawo Miloszo, Jaschos Heifetzo ir kitais garsiais vardais. Išskirtinė ir pastato architektūra: žiūrovų salė turi unikalias stiklo blokelių lubas. Europoje jos išlikusios tik dvejose vietose – čia, Vilniuje, ir Prahoje.

Ruduo – tai teatrų ir žiūrovų susitikimo metas. Kviečiame rudenį leisti kartu“, - sako Daiva Baltūsytė – Len.

Daugiau naujienų - "Facebooke".