Prisidėti prie šios prasmingos veiklos specialiai atvažiuoja labdaros vakarienės Garbės svečias, Europos sąjungos atstovybės Rusijoje vadovas Vygaudas Ušackas.Vakaro metu surinktos lėšos bus skiriamos Vilniaus universiteto Santariškių klinikos Vaikų onkohematologijos skyriui paremti. Bus perkamos medicininės lovos, kurių skyrius neturi, o tai labai pagelbėtų gerinant sunkiai sergančių vaikų komfortą.


„Vaikų vėžio gydymas reikalauja ne tik medikų pastangų, bet ir mokslininkų, vėžio organizacijų, vyriausybės, visuomenės, ligoninių ir paramos organizacijų susitelkimo. Būtent joms atstovaus Danijos Prekybos Rūmų Lietuvoje įsteigtas „Vaikų vėžio fondas“.Mūsų tikslas – paremti mokslinius tyrimus, projektus ir stiprinti bendradarbiavimą tarp vėžio organizacijų bei ligoninių, siekiant užtikrinti efektyvų resursų panaudojimą, tokiu būdu remti ir gerinti vaikų vėžio gydymą Lietuvoje.Visa veikla bus vykdoma savanoriškais pagrindais, remiantis sėkminga panašios Danijos organizacijos patirtimi“, – apie fondo veiklą pasakoja jo vadovas Jesperas Vestas, Danijos prekybos rūmų paramos veiklų pirmininkas.

Anot organizatorių, vakarienėje surinkti pinigai bus skirti Vilniaus universiteto Santariškių klinikos Vaikų onkohematologijos skyriui. Už juos bus perkamos specialios medicininės lovos sunkiai sergantiems vaikams. Tokiu lovu šiuo metu onkologiniam skyriuje nėra ir jos suteiktų didelį komfortą ir patogumą vaikams kurie dažnai nepakyla iš patalo ilgus mėnesius.

Žymiausias Lietuvos šefas Deivydas Praspaliauskas, studijavęs Danijoje, buvo pats pirmasis, nusprendęs prisidėti prie iškilmingos labdaros vakarienės. Kartu jis pasikvietė Dalią Ibelhauptaitę ir „bohemiečius“, turinčius patirties organizuojant porą didelių labdaros renginių Londone. Tuomet, per du vakarus buvo surinkta net 410 000 litų.

„2007-2008metai Londone buvo išskirtiniai. Tuomet tik neseniai atvykęs Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Vygaudas Ušackas turėjo misiją: atrasti visus veiklius ir sėkmingai karjeros laiptais Anglijoje kylančius lietuvius bei suburti juos kilniam tikslui – labdaros rinkimui. V. Ušacko vizija, tvirta valia ir puikūs diplomatiniai talentai subūrė ir sugebėjo įkvėpti tvirtą ir didelę komandą: Beata Nicholson, Kristina Sabaliauskaitė, Aistė Anušaitė Daubaras, Juozas Statkevičius, Dexteris Fletcheris, „bohemiečių“ solistai. Antraisiais metais prie mūsų prisijungė ir Jamie Oliveris. Tuo metu labdara buvo renkama Tauragės apskrities daugiavaikių šeimų vaikų edukacinėms ir kultūrinėms vasaros stovykloms. Rezultatai buvo stulbinantys, žinoma tai buvo didelio visos komandos darbo įvertinimas. Anglijos lietuviai patikėjo, kad ir jie gali prisidėti prie vaikų gyvenimo kokybės Lietuvoje. Per trejus metus daugiau nei 4000 vaikų buvo išgelbėti nuo maisto nepritekliaus ir betikslio laiko švaistymo vasaros metu“, - pasakoja Dalia Ibelhauptaitė.

Rengėjai tikisi tokia pat dvasią po šešerių metų, spalio 23 dieną, perkelti į Belmontą, nes ruošiamoje programoje dalyvaus daugelis tu, kurie renge Londono Labdaros vakarus: Beata Nicholson ir Dexteris Fletcheris, „bohemiečių“ solistai, specialiai šiam kilniam tikslui grįšiantys į Lietuvą iš skirtingų šalių: Edgaras Montvidas, Asmik Grigorian, Justina Gringytė, Jurgita Adamonytė. Didžiausiu siurprizu taps vakarienėje pasirodysiantis Andrius Mamontovas.

„Neramu mums, neramu turėtų būti ir Jums. Gyvename gražų gyvenimą, kol neatsigręžiame į tai, kas mus visus nuleidžia šiek tiek arčiau žemės. Vilniaus Santariškių vaikų ligoninėje yra aukštas, kuriame guli 37 vaikučiai. Ne kažkur skurdžioje šalyje, o toje pačioje, kurioje gyvename, puoselėjame savo svajones ir mes. Svajoja ir jie, – lygiai taip pat kaip mes, tik jiems svajonės nėra taip lengvai pasiekiamos... Šiandien mūsų tikslas aiškus - pakviesti Jus pasimėgauti tuo, ką mes savo gyvenime darome geriausiai. Drauge praleisti vakarą, kupiną skonio ir muzikos laisvės.Vakarą, kurio metu galėsime pajusti savo rankomis, kokie paprasti tie žemiški patogumai ir kaip lengva ranka juos galime pasiekti.Šįkart ne sau, o tiems 37 išrinktiesiems, kurie gyvenime dar net nespėjonusidėti, o yra priversti dienas leisti ligoninėje. Lovos. Visi žinome ką reiškia turėti patogią lovą… Kada paskutinį kartą bandėte kietą medinę 20 metų senumo lovą? Padarykime taip, kad to nereikėtų bandyti nei mums, nei jiems.“ - sako Deivydas Praspaliauskas.