Skubiai artėjanti rugsėjo 1-oji į sostinę vėl sutraukia būrius studentų iš visos Lietuvos, o mokyklos prisipildo naujais vaikų ir paauglių veidais. Sveikindami visus su mokslo metų pradžia, „Vilnius City Opera“ linki, jog šviežia ir jauna energija neišblėstų visus metus. Tokią pat energiją bohemiečiai atsinešė ir į savo akciją, nustebinusią ne vieną parduotuvės lankytoją.

Sumanytas renginys truko vos porą minučių, primindamas flashmob akciją. Čia po vieną į bendrą chorą susijungė prekybos centro lankytojai. Žinoma, kasdieniškais rūbais apsirengę ir iš minios neišsiskyrę jaunuoliai iš tiesų – VCO ansamblio nariai.

Ieva Simonavičiūtė – Kašėtienė, Laimonas Bendaravičius, Maksim Pogrebniak, Šarūnas Šapalas, Aleksėjus Knutovas ir Gabrielė Kiršaitė atliko puikiai žinomą „Libiamo ne‘lieti calici“ chorą iš vienos garsiausių pasaulio operų.

Šiuo metu savo dėmesį sutelkę į „Jono ir Gretos“ pastatymą, režisierius Gediminas Šeduikis ir dirigentas Ričardas Šumila, pasekę užsienio operų kompanijų pavyzdžiu, atvedė operą į jos žiūrovų kasdienybę. Naujausiu spektakliu nusprendę pasiekti paauglių kartą, kūrėjai nepamiršta svarbiausio tikslo, – daug kam sudėtingą ar svetimą klasikinę muziką pritraukti arčiau šiandieninio žmogaus. Tad kodėl vaikščiodami parduotuvėje po nosimi vietoje Rihannos negalėtume niūniuoti G. Verdi melodijų?

Jau ateinančios savaitės pradžioje VCO žada pasidalinti šio įvykio video medžiaga, o kol kas kviečia visus klausytis operos ir planuoti apsilankymą „Jono ir Gretos“ premjerose. Spektaklis jaunimui pasakos naują ir kitokią Brolių Grimų pasakos versiją, papuoštą šiuolaikine W. Holto (D. Birtanija) scenografija ir novatoriškais subtiliosios E. Čekanavičiūtės kostiumais.