„Dar rudenį gimė mintis surengti edukacinį projektą orkestrantams, kelti orkestro kultūrą, auginti jaunuose profesonaluose grojimo kartu džiaugsmą”, pasakoja projektą „Muzika kitaip:” inicijavęs dirigentas Ričardas Šumila, maestro Gintaro Rinkevičiaus mokinys, dirbantis su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru bei asistuojantis ir diriguojantis “bohemiečių” Vilniaus miesto operos pastatymams.

Šio projekto idėja – kiekvienais metais rengti kūrybines dirbtuves jauniesiems profesonalams, kurias vestų vis kitas iškilus Lietuvos menininkas. „Tai tęstinė kultūros ir edukacijos sintezė, sumanyta suteikti jauniems muzikos profesonalams galimybę kartu groti ir mokytis su žymiausiais Lietuvos kūrėjais. Labai džiaugiuosi, kad šių metų dirbtuves ves ir koncertui ruoš Nacionalinės premijos laureatas, docentas Petras Vyšniauskas”, šypsosi R. Šumila.

Ričardas Šumila
Foto: D.Matvejevo nuotr.

Nuostabiajame Palangos botanikos parke įsitaisiusių žmonių ausis glostys impresionistinės miniatiūros ir visiems gerai žinomi džiazo standartai, klasikos melodijos ir grakščios improvizacijos. Kamerinis jaunimo orkestras, diriguojamas R. Šumilos, gros klasiką – M. Ravel, G. Faure, I. Stravinsky, E. Mariccone, V. Bartulis, ir džiazo standartus, kaip „Summertime”, „I’ll Remember April”, „Autumn In New York”.

„Koncertas yra neeilinis ir unikalus tuo, kad Lietuvoje nėra tokios srovės koncertų. Tai 1950-ųjų metų muzika su styginiais ir džiazo grupe”, pasakoja džiazo kūrėjas P. Vyšniauskas. „Muzika – kažkokia mistika, iki šiol neatskleista paslaptis. Grojant atsiranda galimybė šiek tiek priartėti prie jos, nes be jokių „pagalbinių“ priemonių skraidai, pasiėmęs dūdą. Kas yra patyręs tą jausmą, visada norės „ten“ sugrįžti. Gal muzika ir skirta tokiems „skrydžiams“ virš kasdienybės?”

Petras Vyšniauskas (A. Baltėno nuotr.)

Liepos 26 d. 20 val. žmonės kviečiami pailsėti, nurimti ir mėgautis ypatingu vakaru Palangoje, per rožyną ir pušis liejantis svaiginančiai muzikai.