Suomijoje T. Parvela apdovanotas pačiais aukščiausiais įvertinimais už vaikų literatūrą: 2006 m. „Finlandia Junior“ prizu, o 2007 m. – „Topelius“ prizu, yra įtrauktas į IBBY garbės sąrašą. Pagal rašytojo knygas noriai statomi spektakliai, sukurtas ir filmas. Jo knygos išverstos į 18 užsienio kalbų, ypač didelio populiarumo susilaukė Vokietijoje ir Norvegijoje. Jau dabar T. Parvelos kūriniai pelnytai vadinami klasika.

Lietuvoje pirmasis rašytojo vertimas pasirodė lapkričio pradžioje. Tai – bestseleriu tapusios serijos apie pradinukę Elę pirmoji dalis „Elė ir draugai“. Jos sėkmės priežastimis tiek skaitytojai, tiek literatūros kritikai įvardina du dalykus: humorą ir itin taikliai perteikiamą vaikų pasaulėžiūrą.

T. Parvela – itin charizmatiškas pasakotojas, puikiai gebantis bendrauti su publika. Malonu ne tik skaityti jo linksmas istorijas, bet ir bendrauti su autoriumi gyvai. T. Parvela pats yra dirbęs mokytoju, todėl puikiai pažįsta mažuosius nenuoramas ir žino, kad jie gali iškrėsti pačių netikėčiausių išdaigų. Kaip viename interviu teigė pats autorius, įkvėpimo knygoms apie Elę jis sėmėsi iš tų laikų, kai pats buvo mokytoju. Knygą skaitantys suaugusieji prisimins mokyklos metus ir tikrai atpažins Elę, Patrį, Stampą ir kitų knygos „Elė ir draugai“ veikėjų atitikmenis savo klasėse.

Elės kasdienis gyvenimas mokykloje virte verda: kartu su klasės draugais ji leidžiasi į mažus nuotykius, sprendžia didžiules paslaptis ir vis pridaro rūpesčių kantriajam klasės mokytojui. Nors pasakojama iš vaiko perspektyvos, tačiau istorijose pilna naujų, spalvingų niuansų, čia daug žodžių žaismo, absurdiškų situacijų. Visi iškylantys konfliktai išsprendžiami ir... dažnai tampa naujų linksmų nesusipratimų priežastimi!
Juokas yra kalba, kurią supranta visi, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ir tautybės“, – prieš vizitą į Vilnių sakė T. Parvela, kuris Lietuvoje jau kartą lankėsi 2012 m. rudenį, Vilniaus universiteto kvietimu. „Laukiu susitikimo su Lietuvos skaitytojais, nes ypač mažiausiems noriu pasakyti: skaitykit, skaitykit, skaitykit! Skaitymas yra ne tik laisvalaikio praleidimo būdas, tai – įgūdis, kuris gali pakeisti visą gyvenimą“, – kalbėjo rašytojas.

T. Parvela nori ne tik prajuokinti, bet ir kalba apie draugiškumą bei skatina klasėje kurti tokius santykius, kad niekas nebūtų atskiriamas ir iš nieko nebūtų šaipomasi. Knyga „Elė ir draugai“ gali tapti pagalbine priemone su vaikais kalbant apie šią Lietuvoje dabar itin plačiai aptarinėjamą problemą.

Autorius teigia, jog suaugusieji istorijas skaito, kad papildytų ir nuspalvintų kasdienybę. Tuo tarpu vaikams knygos reikalingos tam, kad taptų tam tikra gynybine siena nuo to, kas juos gąsdina. Anot T. Parvelos, būtent čia didžiausia atsakomybė tenka suaugusiesiems, kurių pareiga – rūpintis, kad vaikai turėtų iš ko statyti šią gynybinę tvirtovę, t. y. kad skaitytų.

Susitikimas su T. Parvela Knygų mugėje vyks vasario 22 d., šeštadienį, 13 val. Rašytojų kampe. Renginį organizuoti padėjo Suomijos literatūrą remiantis fondas FILI. Susitikimą moderuos Loreta Sungailienė, taip pat dalyvaus vaikų knygų autorė ir iliustruotoja Sigutė Ach.