Šių iškilmių metu buvo įteikti didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis feniksas“. „Auksinis feniksas“ tai svarbiausias Lietuvos kultūros centrų asociacijos ir vienas reikšmingiausių visos šalies apdovanojimų kultūros srityje. Šio apdovanojimo tikslas - pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, svariausiai nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, plėtrai, perdavimui, saugojimui bei kultūros centrų sistemos vystymuisi, tobulinimui ir viešinimui.

Į šį prestižinį apdovanojimą pretendavo daugiau nei šešiasdešimt šalies įmonių, organizacijų, politikų, vadybininkų ir kūrėjų. Šiemet Lietuvos kultūros centrų asociacija savo apdovanojimus „Auksinis Feniksas“ įteikė: Lazdijų kultūros centro direktoriui Arūnui Sujetai, kaip geriausiam metų kultūros centro vadovui; Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojui Nerijui Stasiuliui, kaip geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui; Lietuvos Nacionaliniam Radijui ir Televizijai iteiktas apdovanojimas kaip geriausiam metų kultūros centro partneriui; Metų kultūros mecenato ar rėmėjo nominacija buvo įteikta vienai pieno perdirbimo įmonei ir „Metų kultūros politiko“ nominacija paskirta Birštono savivaldybės merei Nijolei Dirginčienei.

Garbingus apdovanojimus įteikė ir sveikinimo kalbas sakė LR Seimo pirmininko pavaduotojas V.Gedvilas, LR Kultūros ministras Š. Birutis, Anykščių rajono meras S. Obelevičius, 2012 metų “Auksinio Fenikso” laureatas Tauragės savivaldybės meras P. Petrošius, režisierius, rašytojas, dainų autorius ir atlikėjas Vytautas V. Landsbergis.

Įspūdingą nominacijų įteikimo ceremoniją savo kūryba papuošė Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, VDU profesorius Tomas Ladiga, Panevėžio muzikinio teatro solistė Elena Kalvaitytė – Vitkauskienė, teatro ir kino aktorius Rimantas Bagdzevičius, istorinių šokių kolektyvas “Baltoji Povana” ir kiti puikūs, šventės šeimininkų Anykščių kultūros centro meno kolektyvai bei atlikėjai. Iškilmes vainikavo specialiai šiai šventei sukurtas ir Lietuvos kultūros centrų asociacijos partnerių dovanotas nepakartojamas šviesų, muzikos, fejerverkų ir lazerių šou.