Jaunasis pianistas kritikų vertinamas už retą tokiame amžiuje brandumą ir subtilumą, kuris dera su abejonių nepaliekančiu profesionalumu ir atlikimo meistriškumu.

Nors jaunas, tačiau jau plačiai žinomas ir mūsų publikai pažįstamas pianistas L. Geniušas nenustoja skynęs laurų įvairiuose tarptautiniuose pianistų konkursuose, tarp kurių ir vieno prestižiškiausių – Frédérico Chopino konkurso Varšuvoje antroji vieta, o jo koncertų geografija vis labiau plečiasi, džiugu, jog koncertuojančio žymiausiose Europos salėse atlikėjo keliai vis dar pasuka į Lietuvą.

Jubiliejinį XXV Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezoną publikai dovanojama tikra sensacija - per dvi dienas bus atlikti visi penki Bethoveno koncertai fortepijonui, kuriuose visas didžiojo klasiko kelias, ieškant savojo stiliaus: nuo pirmųjų koncertų, alsuojančių Mozarto ir Haydno intonacijomis iki didingojo „Imperatoriškojo“.

Šeštadienį, spalio 5-ąją dieną Vilniaus kongresų rūmuose įvyks pirmasis ciklo „Visi L. van Bethoveno koncertai fortepijonui“ koncertas. Bethoveno koncertai yra elitinis pianistų koncertuojančių su orkestrais repertuaras; skirtingai nei kartais atrodantys populiaresni romantiniai koncertai, šie savyje talpina tiek rafinuotą ir aiškų klasikinį stilių bei, kaip ir fortepijoninės sonatos, atspindi didžiulę stiliaus evoliuciją patyrusio kompozitoriaus kelią į brandą. Pirmieji Bethoveno koncertai yra tikras uždavinys šiuolaikiniam pianistui, kaip juos aktualizuoti seksis L.i Geniušui ir Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui klausytojai išgirs spalio 5 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose.

Sekmadienį, spalio 6 dieną, 19 val. L. Geniušas bei Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pratęs koncertų ciklą „Visi L. van Bethoveno koncertai fortepijonui“ ir atliks paskutiniuosius du Bethoveno koncertus fortepijonui – op.58 Nr.4 G-dur bei op.73 Nr. 5 Es-dur, dar vadinamą „Imperatoriškuoju“.

L. Geniušas parengęs visus Bethoveno koncertus, šią dieną skambins labiausiai meistriškumo ir ištvermės reikalaujančius. Šie koncertai jau nebepanašūs į Haydno ar Mozarto koncertus – nuo jų Bethovenas nutolsta tiek stilistiškai, tiek idėjiškai. Fortepijoninis koncertas pamažu įgauna kitą svorį ir iš aukštuomenės rūmų koncertų skverbiasi į koncertų sales. Visi XIX a. rašyti koncertai daugiau ar mažiau remiasi Bethoveno inovacijomis. Abiems koncertams diriguoja LVSO meno vadovas ir vyriausias dirigentas Gintaras Rinkevičius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją