Pasak N. Žukauskaitės, šiuolaikiniuose meno darbuose netiesiogiai perteikti senovę – jai nauja patirtis, tačiau dviems skirtingiems laikmečiams susilieti į vieną padėjo jos mėgiami spalvų tonai bei natūrali medžio atspaudų tekstūra.

„Kurdama šią parodą, į savo kūrybą įliejau muziejaus eksponatų detales, senųjų muziejaus radinių elementus. Ramūs žemiškų spalvų tonai lyg atkartoja archeologinių radinių ramybę, bet kartu – kalba savita kalba, su užuominomis apie praeitį“, - sako grafikė.

Šiuolaikinio meno paroda natūraliai įsilieja į nesenai atidaryto muziejaus erdves, sustiprina eksponatus – jų motyvai, detalės natūraliai įsiliejo į menininkės kūrybą, suteikdami jai dar daugiau gilumo ir daugiasluokniškumo.

Atspausta medžio tekstūra ir natūralios rievės – tai N.Žukauskaitės kūrybos vizitinė kortelė. Dar studijuojant pamėgusi medį, autorė raižo jį senoviniu klasikiniu būdu. Spausdama jį rankomis ant popieriaus ar drobės, suteikia savitą išraišką, tik autorei būdingas žmogaus formas ir būsenas.

Paroda Kernavėje – 19-oji personalinė N.Žukauskaitės paroda. Vilniaus dailės akademiją baigusi menininkė savo parodas jau surengė Lietuvoje, Danijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, JAV, Lenkijoje. 2001 m. autorės darbas „Laukimas“ pateko į XX-ąją pasaulinę Osakos Trienalę Japonijoje. Grafikė taip pat dalyvavo daugiau nei 70 grupinių parodų visame pasaulyje, yra iliustravusi 16 knygų vaikams.

Parodos atidarymas – liepos 12 d., 16.30 val. Iki rugsėjo 7 d. veiksiančią parodą galima apžiūrėti Kernavės archeologinės vietovės muziejaus darbo metu, kasdien, nuo 10 iki 18 val., išskyrus sekmadienį ir pirmadienį.