Jau penkerius metus Briuselyje gyvenantis menininkas, surengęs daug parodų Paryžiuje ir Briuselyje, minėdamas savo penkiasdešimtmečio jubiliejų su retrospektyvine tapybos paroda grįžta į Lietuvą. Tai jau penktoji personalinė paroda šiais metais. Dauguma kūrinių parodose pristatomi pirmą kartą. Kodėl „Aukso amžius“?

Į ši klausimą autorius atsako klausimu: „Kada ateina aukso amžius? Kai tau šešiolika, trisdešimt treji ar šešiasdešimt devyneri? Ne, jis šiandien. Dabar“.

Parodą lydi šia proga išleistas naujas nestandartinis tapybos darbų katalogas „Paralelės“. Jis sudarytas iš 10 dalių, kurios atspindi Audriaus Gražio kūrybos etapus: pradedant poakademiniu periodu, abstrakčiais darbais (kokį mes ir įpratę matyti) baigiant portretais ir erotika.

„Čia viskas susiję – tapyba, fotografija, kinas, muzika, kelionės ir gyvenimo įspūdžiai“, – sako Audrius Gražys.

Katalogo įžangoje filosofas Leonidas Donskis rašo: „Vis dėlto kiekvienas gyvenimo ir mūsų tapatybės fragmentas yra svarbus. Nieko nėra nereikšmingo šiame tėkmės ir nenutrūkstamos kaitos pasaulyje. Įdėmiai pažvelk į save kiekvienoje laiko atkarpoje, nes rytoj būsi ją praradęs – tai žinia, kurią siunčia gilus, reflektyvus, bet kartu spontaniškai įvairiapusis ir nenuspėjamas Audriaus Gražio menas.“

Autorius yra surengęs daugiau kaip 40 personalinių ir daugiau nei 50 bendrų parodų. Kartu su kino operatoriumi Henriku Gulbinu sukūrė vaizdo projekcijas miuziklams „Tadas Blinda“, „Pasakų medis“, „Šventavartė“ bei GALA koncertui „Lietuvos baletui – 80“ Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

2003 metais menininkas apdovanotas Portugalijos Respublikos Prezidento Jorge Sampaio Nuopelnų ordinu.

Paroda vyks iki birželio 26 dienos.