Ketvirtadienio vakarą premija laureatui įteikta Vilniaus rotušėje vykusiame tradiciniame Lietuvos fotomenininkų sąjungos renginyje, kuriame dalyvavo šalies kultūros ir meno, verslo ir politikos žmonės, fotografai ir fotografijos mylėtojai.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos iniciatyva garbinga premija įsteigta žinomam fotografijos ir kino bei televizijos kritikui S. Valiuliui (1938-2011) atminti ir jo bendražygiams bei sekėjams įvertinti ir paskatinti.

Premija skiriama už reikšmingiausius ir profesionaliausius fotografijos istorijos tyrinėjimus ir publikacijas, kritikos darbus, kuratorinius projektus, fotografijos leidinių sudarymą, įvairiapusę fotografijos sklaidą ir populiarinimą Lietuvoje bei užsienyje per praėjusius metus arba už viso gyvenimo darbus. 3 tūkst. litų dydžio premijos mecenate tapo bendrovė "Eika".

S. Valiulis buvo Lietuvos žurnalistų sąjungos, Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdybos, Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys, Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komiteto, Kultūros ministerijos Kino ir fotografijos ekspertų komisijos, Kultūros ir meno tarybos narys. 1990-1992 m. S. Valiulis dirbo Lietuvos radijo ir televizijos generaliniu direktoriumi.

Kasmečiame renginyje Vilniaus rotušėje bus įteiktos ir tradicinės Lietuvos fotomenininkų sąjungos premijos, apžvelgti šių metų leidiniai ir parodos. Renginio lankytojus į fotografinę aplinką įtrauks paroda, parengta pagal šių metų metraščio "Lietuvos fotografija: vakar ir šiandien'12", kurio sudarytojas Nacionalinės premijos laureatas Algimantas Aleksandravičius, fotografijas.

Šis renginys kartu yra ir Lietuvos fotomėgėjų sąjungos įkūrimo 80-mečio, kuris bus minimas 2013 m. sausio 15 d., įžanga. Lietuvos fotomenininkų sąjunga yra kūrybinė sąjunga, tęsianti 1933 m. įkurtos Lietuvos fotomėgėjų sąjungos kūrybinę ir visuomeninę veiklą.