„Kai pirmą kartą paėmiau į rankas Gendručio Morkūno esė rinkinį „Švęsti kosmose ir tvarte“ negalėjau nuo jo atsiplėšti... Šis, jau dabar Anapilin išėjęs rašytojas, garsiai išsakė paprasto žmogaus mintis apie Lietuvos visuomenę, - pasakoja Vytautas Rašimas. - Ironijos pilni knygos puslapiai mane tiesiog įtraukė, aš supratau kad Gendručio Morkūno išrašytos tiesos yra tai, ką aš noriu pasakyti garsiai... Tai ir pasakiau!”

Kaip sako spektaklio režisierius ir aktorius Vytautas Rašimas, naujausiame „Keistuolių teatro“ kūrinyje „bus garsiai ištartos nepaprastos paprasto žmogaus mintys apie žmogų Lietuvoje ir Lietuvą pasaulyje, bus ironiškai atskleista paprasto žmogaus vieta visuomenėje ir visuomenės vieta Žemėje".

Premjeros jaudulį išgyvenantis aktorius neslepia, kad pritaikyti esė rinkinį scenai buvo išties nelengva užduotis, juk knygos puslapiuose sugulė kardinaliai skirtingų įvykių padiktuotos emocijos ir mintys.

„Kai perskaičiau esė „Mirtis nuo dygliauodegės rajos dūrio“, kurioje kalbama apie gamtininko Stevo Irwino žūtį, mane paveikė autoriaus mintis, kad žmonės kaip dinozaurai: kažkada jie buvo galingi padarai, o gamtai užsimanius, tų galingųjų nebeliko... Kai šią knygą skaičiau tikrai negalvojau, kad pagal ją kada nors statysiu spektaklį. Beskaitant ji mane taip traukė ir įtraukė, kad šiandien aš scenoje kalbu Gendručio Morkūno žodžiais ir mokausi scenoje nevaidinti“, - pasakoja V. Rašimas.

Tarptautinės mokytojų dienos proga žiūrovams pristatęs vieno aktoriaus išpažintį Gendručio Morkūno žodžiais Vytautas Rašimas sako, kad ši diena premjerai pasirinkta neatsitiktinai. Kaip sako režisierius, „tikiuosi, kad Gendručio Morkūno išsakytos, o mano įkūnytos mintys, privers mus visus perkainuoti vertybes ir suvokti savo vietą visuomenėje, daromą įtaką ne tik savo, bet ir šalies likimui.“ Aktorius tikisi, kad spektaklio „Švęsti kosmose ir tvarte“ žiūrovas sustos kasdienėje rutinoje ir apmastys, kas „aš“ ir ką aš veikiu. „Tada ir įvyksta ta šventė. Mes juk esame šalia gražių dalykų, bet kartais mus įsuka ratelis, ir ten nuolatos nešventiškai sukamės...“, - braukdamas nuo veido premjerinį jaudulį šypteli V. Rašimas.

Keistuolių teatro scenoje kita „Švęsti kosmose ir tvarte“ fiesta – spalio 6 ir 25 dienomis.