Pirmoji septintojo kūrybinio sezono naujiena atkeliauja iš pavasario – tai premjerinis, gegužės pabaigoje pastatytas vienos dalies spektaklis „Brangioji mokytoja“, pagal to paties pavadinimo 1980 m. parašytą Liudmilos Razumovskajos pjesę.

Spektaklį režisavo Ieva Stundžytė, jame mokinių vaidmenimis pirmąkart profesionalioje scenoje debiutuoja jauni Lietuvos muzikos ir teatro akademijos aktoriai – studentai (kurso vadovas režisierius Aidas Giniotis): Gelminė Glemžaitė, Danas Kamarauskas, Jurgis Marčėnas, Gabrielius Zapalskis.

Mokytojos vaidmenį atlieka Atviro rato aktorė Vesta Šumilovaitė.

„Brangioji mokytoja“ – tai skaudžiai aštrus ir pavojingu jaunystės maksimalizmu pulsuojantis spektaklis, nagrinėjantis opią jauno žmogaus ir jį supančio suaugusiųjų pasaulio santykių temą. Šį spektaklį rudenį galės išvysti ne tik Vilniaus, bet ir mažesniųjų Lietuvos miestų žiūrovai.

Antroji kūrybinė naujiena žiūrovas pasieks iš intensyvia energetika pulsuojančio repeticijų lauko, kuriame šiuo metu užsidariusi ir artėjančiai premjerai ruošiasi spektaklio „1/3 gyvenimo“ kūrybinė grupė. Spalio 13, 14 dienomis Menų spaustuvėje rodysimą spektaklį „1/3 gyvenimo“ jo idėjos autorius ir režisierius Justas Tertelis pristato sakydamas, kad „spektaklis bei jo kūrėjai stengiasi pažvelgti į šiandieną, ne tik iš sąmoningosios, racionaliosios, logiškosios pusės.

Priešingai, spektaklio kūrybinė grupė mėgina pakapstyti giliau, siekdama atrasti, kas slepiasi po ta, rodos, nepajudinama racionalumo kauke, kurią kiekvienas turime.“ Šiame spektaklyje kartu su Atviro rato aktoriais Marija Korenkaite, Vesta Šumilovaite, Jonu Šarkumi, Vytautu Leistrumu vaidins Šarūnas Banevičius ir žiūrovams iš spektaklio „Sudie, idiotai“ pažįstamas Ainis Storpirštis.

Gruodžio pradžioje savo naujausią spektaklį pristatys režisierė Ieva Stundžytė. Kalbėdama apie būsimąjį pastatymą, režisierė buvo intriguojančiai paslaptinga: „Penkios, skirtingų profesinių patirčių turinčios aktorės varijuoja savo tiesioginės profesijos - aktorės - tema, pasitelkdamos Ofelijos įvaizdžio keliamas asociacijas.

Vykstantis kūrybinis procesas reikalauja drąsos, atvirumo ir ne tik. Kol kas darbinis kuriamo spektaklio pavadinimas išlieka toks pat, kaip ir pjesės „Aš, tu ir Ofelija“, kurios gimimo priežastis - teatras.“
Septintojo kūrybinio sezono pradžią teatras Atviras ratas skelbs jau rugsėjo 18 d. 19 val. Menų spaustuvės Juodojoje salėje.

Čia bus rodomos biografinės improvizacijos „Lietaus žemė“ (režisierius Aidas Giniotis), praėjusiais metais nominuotos Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui kaip geriausias nacionalinės dramaturgijos pastatymas. Simboliška, kad penktaisiais kūrybinio gyvavimo metais teatras Atviras ratas, išgarsėjęs to paties pavadinimo autobiografinėmis improvizacijomis, nėrė į biografinių improvizacijų sūkurį, leidusį jautriai, pasakojant realių žmonių gyvenimo istorijas, kalbėti apie bene skaudžiausią XX a. Lietuvos istorijos tarpsnį: tarpukarį ir pokarį.

Nacionaline dramaturgija pradėtą sezoną Menų spaustuvėje tęs muzikinis spektaklis vaikams „Senelės pasaka“ (rugsėjo 23 d. 12) ir Kazio Binkio satyrinė agitacija „Sparnuotasis Matas“ (rugsėjo 23 d. 19 val.).