Mindaugą (šis vardas reiškia „daugelio minimas, garsus“ arba „daug menantis“, „daugiamintis, išmintingas“) Trienalės metu kasdien instruktuos, režisuos, užduotis jam skirs vis kitas menininkas, o publika jį sutikti ir pamatyti galės kasdien vis kitose Vilniaus vietose. Vakarais Mindaugas ilsėsis – jo įkūnytos idėjos persikels į menininkų solo performansų ir kino renginių programą, kuri vyks ŠMC.

Rugpjūčio 24 d. renginį atidarys šimtas Mindaugo pasirodymų, režisuojamų Michael’o Portnoy. Bus pristatytas ir pirmasis iš dvylikos Marko Aerial Wallerio filmo epizodų, kurį šis britų menininkas filmuos visos Trienalės metu. „Charizmaterijoje“ – ŠMC Didžiosios salės scenoje – atidarymo vakarą bus parodytas šveicarų choreografės Alexandros Bachzetsis projektas „Kūrinys, šokamas solo“:

„Bachzetsis „Kūrinys, šokamas solo“ – tai serija mikroperformansų, kurių kiekviename metodiškai kartojamos tam tikros judesio instrukcijos. Jas atlieka dvi vienodai apsirengusios šokėjos, kurios, lyg viena iš kitos mokydamosis ar vogdamos, keičiasi choreografijos elementais ir palaipsniui juos transformuoja. Kūrinys prasideda apgaulingai paprastais, besikartojančiais judesio pratimais, kurie po truputėlį vis labiau pasiduoda kontroliuojamam taisyklių laužymui. (…) Bachzetsis tyrinėjimai yra erotiški, empatiški, pabrėžtinai neakademiški. Gestai ir žodžiai kuriami, įkūnijami ir galiausiai išlaisvinami nuo savo pirminių prasmių. Lyg veidrodžių kambaryje, skirtumas tarp originalo ir imitacijos palengva ištirpsta vaizdo atspindyje.“ (Christoph Meneghetti)

Trienalė iš viso truks 12 dienų: rugpjūčio 24 d. – rugsėjo 9 d., išskyrus pirmadienius ir antradienius. Atidarymo savaitgalį Mindaugą taip pat režisuos Asli Çavuşoğlu (Turkija), surengsianti Mindaugo sapno aiškinimą, ir Tim Etchells (Didžioji Britanija). Sekmadienį vakare scenoje bus parodytas austrų menininkės Ursulos Mayer performansas „Gonda“, kuriame dalyvaus ir šio projekto žvaigždė Valentijn de Hingh.

Pasak menininkės, „Gonda“ „gali būti bet kas – filmas, opera, knyga, performansas... „Gonda“ yra nežemiška. Tai „čia ir dabar“ atradimo procesas. Šie „čia ir dabar“ nėra atskiri nuo praeities, dabarties ar ateities. Jie kuria savo istoriją. Jie cikliški, nenuspėjami ir netgi neįmanomi. Jie eina pirmyn ir žengia atgal, kartojasi, juda apylankomis, nepaiso nei priežasčių, nei pasekmių, nes kuria savo istoriją. Tai post-gender spekuliacija, distopinis postapokaliptinis naratyvas. (...) Kūrinys apie tai, kaip estetika, etika ir politika įsikūnija kino kalboje. Apie kino patirties galimybę tapti kolektyviniu sapnu.“ (Bettinos Steinbruegge interviu, žurnalas „Mousse“, Nr. 3)

Po daugiau nei dešimtmečio pertraukos atsidarančioje ŠMC Kino salėje visą Trienalės laiką kasdien bus rodoma 8 valandų trukmės filmų programa „Cinema of the Self“. Joje, tarp kitų – škotų menininko Luke’o Fowlerio sukurtas filmas „Visos pasidalijusios asmenybės“ – radikaliojo škotų psichiatro R.D. Laingo portretas; kanadietės Moyros Davey „Les Goddesses“ apie XVIII a. britų rašytoją Mary Wollstonecraft; filmas „Apgaulingas protas“, kurį sukūrė André Bretono bute likusių daiktų suintriguotas britų menininkas Ed Atkins.

Tarp kitų Trienalės dalyvių yra ir Eric Baudelaire, Neïl Beloufa, Eglė Budvytytė, Oscar Dawicki, Goodiepal, Ragnar Kjartansson, Valentinas Klimašauskas ir Morten Norbye Halvorsen, Erkka Nissinen, Benjamin Seror, Catherine Sullivan ir Farhad Sharmini, Rania Stephan, Rimas Šapauskas, Marianne Vitale, Claude Wampler, Hu Xiangqian, Ivo Dimchev.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją