Šalia Nemuno įsikūrusioje pilyje vyksiančio festivalio "Pilies aidas” dalyvių laukia įtempta programa - visas tris festivalio dienas įvairūs meniniai užsiėmimai, kultūriniai renginiai ir koncertai tęsis iki vidurnakčio.

Penktadienį festivalyje "Pilies aidas” nuo 16 valandos prasideda neseniai susikūrusių ambicingų jaunimo muzikos grupių pasirodymai. O nuo 21 valandos vyks gyvos muzikos grupių „Antis" ir „Rasabasa" koncertai, kurie baigsis jau po pusiaunakčio.

Šeštadienį tradiciškai Panemunės pilies menėje bus rengiamos akademinės valandos, kuriose žinomi šalies žmonės žiūrovus kvies intymaus pokalbio ir dalysis savo profesine patirtimi. Šiais metais akademines valandas pradės kompozitorius Kęstutis Vasiliauskas su dukra Marija, "akademikais” taip pat dirbs "Keistuolių teatre” kuriantys aktoriai ir dainuojamosios poezijos atlikėjai Andrius Kaniava, Aidas Giniotis ir kiti. Vakare koncertuos jau plačiai žinomos muzikinės grupės „Atika", „Thundertale".

Dalis festivalio užsiėmimų bus skirta saviraiškai, naujų talentų pasireiškimui ir lavinimui. Dalyviai galės išbandyti muzikines-garsines-vokalines improvizacijas, dalyvauti moderniose istorinėse metamorfozėse, mokytis įvairių menų kūrybinėse dirbtuvėse, išbandyti įvairius žaidimus.

Tiems, kurie nenorės aktyvios veiklos, festivalio organizatoriai siūlys nemažą puokštę kultūrinių renginių, tarp kurių - ir ramūs knygų, keramikos ir fotografijos darbų pristatymai, ir įspūdingos teatrinės improvizacijos ar ugnies, metalo šou reginiai.

Beje, visus atvyksiančius į festivalį, pradžiugins atgimusi po dalinės renovacijos Panemunės pilis ir patobulinta jos infrastruktūra. Atvykusieji automobiliu šalia Panemunės pilies ras kur jį pastatyti pilies papėdėje, šalia kelio Kaunas-Jurbarkas, bus užtikrintas susisiekimas ir viešuoju transportu. Planuojantieji festivalyje praleisti visas tris dienas, gales apsistoti stovyklavietės - kempingo "Medaus slėnis” įrengtose poilsiavietėse.

Festivalis "Pilies aidas” pradėtas rengti 2007 m. Festivalio centras - Vilniaus akademijai priklausanti rekosntruota Panemunės pilis. Vengrų kilmės dvarininko Jonušo Eperješo 1604 m. pastatyta pilis yra ryškiausias renesansinės rezidencinės pilies pavyzdys Lietuvoje. Tai ne krašto gynybai skirta tvirtovė, o tipiška XVII a. didiko pilis su gynybiniais įrengimais, gyevnamaisiais ir ūkiniais pastatais. Manoma, kad pilį state architektas Petras Nonhartas, rekonstravęs ir Vilniaus žemutinę pilį.