322 puslapiuose atsiskleidžia Lietuvos ir Europos teatrų užkulisiai nuo pat 1972 metų. Kritikas Vaidas Jauniškis klausia, ar vienas žmogus pajėgus užkamšyti didžiulę skylę Lietuvos teatro avangardo scenoje? Ieškokite atsakymo knygoje. Leidinys, kuriame gausu iliustracijų bei A. Aleksandravičiaus, R. Požerskio, D. Matvejevo, G. Trimako, R. Urbono, R. Treigio ir kt. žinomų meistrų fotografijų, skirtas šviesiam scenografės Jūratės Paulėkaitės atminimui.

Kultūros meniu stendas džiugins ne tik teatro, bet ir fotografijos meno mėgėjus. Vos prieš keletą mėnesių pasirodžiusi Gyčio Skudžinsko fotoknyga „Tyla“ – itin palankių atsiliepimų susilaukęs leidinys, jau įvertintas knygų meno konkurso „Vilnius 2011“ diplomu. Albumą lydi poetiškos Rolando Rastausko tylos interpretacijos, menotyrininkės Agnės Narušytės fotografo kūrybos analizė bei kultūros kritiko Jurijaus Dobriakovo įžvalgos („Gytis Skudžinskas tyli taip, kad žiūrovo akis pamažu priverčiama suvokti visą šio prasmės ieškojimo tyloje absurdiškumą. Jis demonstruoja, kad šis instinktyviai pasirenkamas kelias yra klaidingas. Tai, ką jis vaizduoja savo darbuose, ir yra tyla. Ir nieko daugiau.“)

Kultūros meniu kviečia susitikti ir su geriausiu Lietuvos paparacu tituluojamu Ramūnu Danisevičiumi bei pavartyti ilgai lauktą fotoknygą „Būti laiku“ (Lietuvos spaudos fotografų klubas, 2011; sud. Eglė Deltuvaitė). Kol kas tai vienintelis leidinys, kuriame galima išvysti šio daugelio itin mėgstamo fotografo kūrybos panoramą.

Dar viena premjera – privačia iniciatyva lietuvių ir rusų kalbomis išleistas unikalus Nacionalinės premijos laureato fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus Lietuvos stačiatikių cerkvių fotografinis archyvas. Šešiasdešimt vienos cerkvės architektūra subtiliai suskamba meistro išjaustose fotografijose.

Stende bus galima rasti ir kitus iškilių fotomenininkų bei autorių (Algimanto Aleksandravičiaus, Violetos Bubelytės, Ramūno Danisevičiaus, Joanos Deltuvaitės, Leonido Donskio, Algio Griškevičiaus, Jono Kalvelio, Vito Luckaus, Alvydo Lukio, Aleksandro Macijausko, Eglės Mėlinauskienės, Martino Parro, Algirdo Musneckio, Vytauto Pletkaus, Romualdo Požerskio, Rolando Rastausko, Gyčio Skudžinsko, Vaclovo Strauko, Arturo Valiaugos, Rimaldo Vikšraičio ir Skirmanto Valiulio) leidinius. O taip pat atvirukus ir fotoalbumus: „Suasmenintas pasaulis: šiuolaikinė japonų fotografija“, „Klaipėdos menininkų grupė Doooooris“, „Kauno avangardinė fotografija: paskutinis sovietmečio dešimtmetis“, „4 Points. Eight Stops“, „Pinhole LT“, „In Focus 2010“, „Fotosofija“, „TTL“, „Po dešimties metų“, „Gyvenimo fotografija“ ir kt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją