„Tiesiog nebegalime tylėti. Visuomenė ritasi į pragarą, nesupranta savo šaknų. Niekas nebeskaito knygų, nesigilina į veikalus. Mes bandome tai sugrąžinti, jaunajai kartai duoti paskutinį šansą“, – trupės sugrįžimo priežastis atskleidžia aktorius Robertas Aleksaitis.

Prieš 25 metus rodytame pastatyme talentingų aktorių penkiukė (Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, Robertas Aleksaitis, Darius Miniotas ir Darius Auželis) atliko 2 dalis, kurias sudarė opera-kantata „Brisiaus galas“ bei tautinis pokalbis-disputas „Sakmė pagal Juzą“. Tokių klasikų kaip Jonas Biliūnas ir Juozas Baltušis kūriniai trupės lūpose virsta humoristiniais muzikiniais projektais. Anuomet šalyje vyraujant agitbrigadiniam humorui, kai juoktis galėjai nebent iš savęs, „Erelis“ darė būtent tai – užsiiminėjo subtilia, aukštos prabos saviironija. Tai išliko ir iki šiol, be to, sugrįžimo proga Intymi vyrų trupė „Erelis“ žiūrovams dovanoja ne tik jau pamėgtus pasirodymus, tačiau ir visiškai naują dalį „Sigutė“.

Anuomet pasirodymą stebėjusi „Tele-bim-bam“ kūrėja Neringa Čereškevičienė pasakoja: „Tai buvo visiškai naujas žingsnis lietuviško humoro srityje. Pamatyti „Erelio“ susirinkdavo pilnos salės, pilni Sporto rūmai. Tikrasis postkomunistinės visuomenės jumoras, sutelkiantis žmones aplink.“

Šiemet į sceną grįžę „Ereliai“ įrodė, jog net ir praėjus ketvirčiui amžiaus jų populiarumas neišblėso – pirmasis po sugrįžimo trupės spektaklis sostinėje buvo anšlaginis, o „Keistuolių teatre“ susirinkę žiūrovai visą pasakojimą išgyveno taip, kaip anuomet, juokėsi taip pat ne mažiau, galbūt net daugiau ir garsiau.

„Stebėjau jų pasirodymą prieš 25 metus, negalėjau susilaikyti neatėjusi jų pažiūrėti ir dabar. Tuomet jų humoras buvo tarsi kova prieš sustabarėjusią ideologiją, jie parodė kokioje humoristinėje realybėje mes tuomet gyvenome. Nors nuo to laiko praėjo nemažai metų, jų pastatymas toks pat juokingas ir taip pat puikiai atskleidžia to meto realybę. Todėl „Erelį“ pamatyti pravartu ne tik sovietmečio kartai, bet ir jų vaikams, kad žinotų, kaip gyveno jų tėvai“, – sako prieš porą savaičių „Erelio“ pasirodymą Vilniuje stebėjusi Marija.

Pasak R. Aleksaičio, tai ne spektaklis, tai – kūrybinis pamąstymas, kur mąsto ne aktoriai, o žiūrovai. „Paprastai scenoje būna labai daug mąstymo. Išeini iš spektaklio ir nesupranti, apie ką jis. O čia žiūrovai išsineša tą, ką patys sugalvojo. Esame šiek tiek neįprastas teatras, bet mūsų žiūrovai jau įprato. Spektaklio gilumas matuojamas pagal tai, kiek žiūrovas pajėgus suprasti“, – teigia aktorius.

Jau vasario 9 d. taip, kaip ir prieš 25 metus, oratorijas, sakmes ir disputus Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre susirinkusiai publikai pristatys Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, Robertas Aleksaitis, Darius Miniotas ir Darius Auželis. Vasario 12 d. Intymi vyrų trupė „Erelis“ lankysis Girstučio kultūros rūmuose Kaune, vasario 15 d. – dar kartą užsuks į Keistuolių teatrą Vilniuje, o vasario 29 d. žiūrovus suburs Šiaulių dramos teatre.