Pjesės autorius J. Pomeratas (g. 1963) nuo aštuoniolikos vaidino vietinėje teatro trupėje, 1986 m. pradėjo kurti tekstus teatrui. Bandydamas susieti rašymą su scena, 1990 m. įkūrė aktorių trupę ir pastatė savo pirmuosius spektaklius Paryžiaus teatre „Auksinė ranka“.

J. Pomeratas domisi ir kinu, yra sukūręs keletą trumpo metražo filmų. Nuo 2003 m. dramaturgo kūrinius spausdina leidykla „Actes Sud–Papiers“, autorius kviečiamas kurti į daugelį Prancūzijos teatrų.

Per pastaruosius metus pastatė kelias savo pjeses, tarp jų – ir „Šitas vaikas“ („Cet enfant“).

Dramaturgas tapo vienu ryškiausių jubiliejinio 2006 m. Avinjono teatro festivalio atradimu. 2007 m. laimėjo trečią Didįjį dramaturgijos prizą už pjesę „Prekeiviai“. Tais pačiais metais legendinis režisierius Peteris Brookas pakvietė jį tobulintis savo vadovaujamame „Bouffes du Nord“ teatre Paryžiuje. Dramaturgo pjesės statomos įvairiose pasaulio šalyse. Iki 2013 m. J. Pomeratas dirbs Odeono teatre, taip pat Belgijos nacionaliniame teatre.

Pjesę „Šitas vaikas“ iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė, spektaklio dailininkė – Lauryna Liepaitė, videodailininkė – Eglė Eigirdaitė. Spektaklyje vaidina A. Čepaitė, D. Gavenonis, V. Kuodytė ir net 14 Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų.

Pasak vieno iš spektaklių autorių D. Gavenonio, norėtųsi, kad pjesė „Šitas vaikas“ būtų tik forma, drabužis, kuriame jauni žmonės galėtų papasakoti apie save. „Tik instrumentas atvirumui, kuris atskleidžia pačią asmenybę. Būtent šitą vaiką. Taip pat norėtųsi, kad spektaklis šiems jauniems žmonėms būtų ne tik būsimų aktorių žingsnis profesionalios scenos link, bet ir mėginimas užfiksuoti tą laiką, pajausti tą ribą, kai tu jau nebe vaikas, bet dar ir ne tėvas, kai jau tėvų namus palikęs, bet savųjų dar nesukūręs. Kai jau esi laisvas, savarankiškas, bet dar ne atsakingas...“, – sako aktorius.

Spektaklio „Šitas vaikas“ premjera vyks vasario 2 ir 3 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) Mažojoje scenoje.

Tai pirmoji šio sezono pusmečio premjera LNDT iš keturių numatytų.