Vilniaus "Menų spaustuvės" ir Kauno valstybinio akademinio dramos teatro prodiusuoto spektaklio pagal žymaus vokiečių dramaturgo Tankredo Dorsto pjesę "Merlinas arba Nusiaubta šalis" premjera įvyko Vilniuje birželį, Naujosios dramos akcijos metu. Liepą spektaklis festivalio SEAS programoje buvo pristatytas Klaipėdoje, o dar visai neseniai vykusios "Naujosios vokiečių dramaturgijos akcijos" metu spektaklį išvysti galėjo ir Kauno publika. Kiekvienas atskiras šio spektaklio pristatymas susiejamas su konkrečia erdve ir miesto pavadinimu.

Pasak kūrėjų, spektaklio "Nusiaubta šalis" idėja susijusi su "nusiaubtos šalies" sąvoka šiuolaikiniame pasaulyje. "Nusiaubta šalis" - tai ne tik geografinė, bet ir filosofinė kategorija. Ji egzistuoja tarp praeities ir dabarties, tarp civilizacijos ir gamtos - esminių šiuolaikinę visuomenę draskančių prieštaravimų.

Spektaklyje vaidina specialiai šiam projektui suburti pajėgiausi jaunosios ir viduriniosios kartos Lietuvos teatro aktoriai: Dainius Kazlauskas, Saulius Balandis, šiemet Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas Liubomiras Laucevičius, Viktorija Kuodytė, Povilas Budrys, Evaldas Jaras, Gytis Ivanauskas ir daugelis kitų.

"Nusiaubtos šalies" sukūrimą parėmė Lietuvos kultūros ministerija, Kultūros ir sporto rėmimo fondas, Gėtės institutas, Vilniaus miesto savivaldybė bei programos SEAS prodiuserė Švedijos organizacija "Intercult".