Šia svarbia proga, režisierės ir choreografės Marijos Simonos Šimulynaitės vadovaujama trupė žiūrovams padovanos visus savo premjerinius, nemažo atgarsio susilaukusius spektaklius - moteriškąją „Arachnę“, „Kitą pasaulį“ pagal „Depeche Mode“ muziką bei ypač vyrams aktualų „Diagnozė: vyras“. 

„Kiekvienas sezonas mums yra išskirtinis. Mūsų trupė - kaip metų kūdikis, kurį reikia kantriai mokyti vaikščioti, kalbėti, suprasti, mylėti, nebijoti paimti griežtos rankos, neužmigti, kai glosto, ne visuomet naiviai pasikliauti aplinkinių pažadais“, - simboliškai apie „Baltijos baleto grupės“ gimimą kalba jos lyderė Marija Simona Šimulynaitė.

„Pristatyti premjerą yra tik maža kruopelė viso darbo, kuris laukia vėliau. Mūsų spektakliai nuolat kinta, auga, keičia spalvą. Kažkas ateina, kažkas išeina - trupės organizmas kūrybingai cirkuliuoja. Man asmeniškai labai džiugu matyti kaip stiprėja trupės branduolys, kaip palengva atsiranda tokie stiprūs repetitoriai kaip Laura Radzevičiūtė, Marina Levickienė.

Jos šokėjams suteikia daugiau techniškumo, patirties, o taip pat priduoda griežtą, bet kūrybiškai rezultatyvų šriftą bendrame kontekste“, - priduria choreografė ir režisierė.

Lapkričio 10-ąją sostinės „Šokio teatro“ scenoje pasirodysianti Marijos Simonos Šimulynaitės „Arachnė“ - ypatingas reginys, įkvėptas antikinės Graikijos. Pagal mitą iš Ovidijaus „Metamorfozės“ pastatytas spektaklis „Arachnė“ pasakoja apie jauną merginą, kuri gyrėsi esanti geriausia audėja, geresnė net už deivę Atėnę. Vėliau deivė merginai pasirodo apsimetusi sene ir liepia gailėtis dėl savo poelgio, tačiau jaunoji drąsuolė neišsigąsta ir meta iššūkį pačiai Atėnei.

Pastaroji jį priima ir varžybas laimi. Arachnė slegiama kaltės ir apmaudo mėgina nusižudyti, tačiau Atėnei jos pagailsta ir ji paverčia jauną merginą voru. Šis mitas byloja apie visais laikais aktualią puikybę. Ja ir remiasi šokio spektaklio potekstė. 

Spektaklyje daug dėmesio skiriama apšvietimui – jis labai ypatingas ir kiek neįprastas. Juo rūpinsis dailininkai Tadas Valeika ir Marius Apanskas. Kovų ir varžybų motyvai akcentuojami būtent šviesomis – įvairiausi prožektoriai bus paverčiami gyvais, scenoje funkcionuojančiais veikėjais, stebinčiais ir dalyvaujančiais siužete.

„Arachnėje“ skamba Ritos Mačiliūnaitės, Philip Glass, Bela Bartok ir Benjamin Britten muzika. Spektaklyje šoks Hilda Palkovskytė, Viktorija Naumova, Irina Nazarenko ir Simona Paciukonytė. Kostiumus „Arachnei“ sukūrė dizaineris Egidijus Rainys. 

Lapkričio 29-ąją, seksualiąją „Arachnę“ ant scenos pakeis įspūdingas „Kitas pasaulis“ pagal „Depeche mode“ muziką. Šis spektaklis įkvėptas ne tik kultinės grupės kūrybos, bet ir japonų rašytojo Haruki Murakami romano „Negailestinga stebuklų šalis ir pasaulio galas“. Scenoje suvienyti skirtingi meno žanrai – tai etiudai, gimę iš simbolių, filosofijos, vaizdinių  ir energijos kupinos muzikos. Šokėjai scenoje tampa mechaniniais organizmais, gyvenančiais šviesų, lazerių šviesų ir vaizdo projekcijų šalyje. 

Dalis šokėjų – prisiekę "Depeche Mode“ gerbėjai ir visi iki vieno pritaria, kad grupės dainų tekstuose ir melodijose telpa labai daug dramaturgijos, čia stiprios siužeto linijos, kurios, nors ir pareikalauja daug jėgų, galiausiai pasiduoda šokio kalbai. Beje,  „Kitas pasaulis“ – pirmasis „Baltijos baleto grupės“ spektaklis, kuris buvo pristatytas plačiajai publikai.

Na, o gruodžio 13-osios vakaras bus dedikuotas vyrams. "Baltijos baleto grupė" sušoks giliąją "Diagnozę: vyras". 

"Tai spektaklis apie vyro vienišumą, kurį šokėjai išreikš skirtingomis spalvomis. Koks vyras būna savo liūdesio akimirkomis? Koks vyras būna, kai be atsako įsimyli? O paniekintas ar kerštingas? Mes mąstėme, kodėl kinta gamtos tobulai sutvarkytas vyro ir moters natūralusis pradas ir kas dėl to kenčia. Ir ar iš viso tai kam nors rūpi?“,  - apie spektaklį pasakoja jo režisierė ir choreografė Marija Simona Šimulynaitė. 

Anot režisierės, šokio kalba bus atskleista visa vyro jausmų paletė. O joje įsitenka vienatvė ir liūdesys, meilė ir puikybė, duobės ir viršukalnės.  Spektaklio diagnozė buvo nustatyta iš artistinių improvizacijų, gyvenimo realijų, vyrų stebėjimų. Kūrinyje taip pat atsižvelgiama į vyrų šokėjų siūlymus. 

„Statant tokio pobūdžio spektaklį ir būnant moterimi, būtų kvaila neatsižvelgti į artistų nuomonę, pasiūlymus - kaip be jų būtų galima kalbėti apie vyrus“, - priduria „Diagnozė: vyras“ kūrėja.

Muzikine spektaklio dalimi rūpinsis Arkadijus Gotesmanas. Vienas kūrybingiausių Lietuvos perkusininkų į sceną išsineš nesuskaičiuojamą galybę įvairiausių instrumentų. Svarbu paminėti, kad Arkadijaus Gotesmano biografija - spalvinga it šiųmetis ruduo. Joje puikuojasi darbai su Oskaru Koršunovu, Nacionaliniu operos ir baleto teatru, visame pasaulyje Lietuvą garsinančia choreografe Lora Juodkaite. 

Nemažiau svarbi ir kūryba kine - Arkadjaus muzika grojo filme „Getas“, o jis pats didžiuojasi filmu „Susitikimas“ apie Lietuvos žydus, taip pat nebyliuoju „Kazanova“, kurį įgarsino kartu su Čiurlionio styginių kvartetu. O kur dar soliniai albumai, autoriniai spektakliai ir kiti iškilūs muzikiniai pasiekimai!

Spektaklyje pagrindinius vaidmenis šoks Vladimiras Latišonokas, Daniilas Kolminas, Kristijonas Norkus ir Karolis Butavičius. Prie vyrų prisijungs ir ypatingi svečiai iš Vilniuje jau apsilankiusio Estijos miesto Tartu „Vanemuine“ teatro bei Latvijos.