Tik 30 minučių nuo Vilniaus, senoje kaimo sodyboje vyksiantis festivalis kvies pirkti, parduoti ir mainyti nereikalingus daiktus, taip pat mokys mylėti save ir gyventi santarvėje su mus supančiu pasauliu.

Pasak vienos iš renginio organizatorių, Rūtos Palšauskaitės, visai šeimai skirto festivalio skleidžiama idėja yra ekologiško, sveiko ir „žalio“ gyvenimo tema, kurią kartu su lankytojais lukštens įvairūs paskaitininkai ir sveiko gyvenimo guru iš visos Lietuvos, o pačią ekologijos esmę atspindės parduodami ir mainomi sendaikčiai, kurie vietoj to, kad būtų išmesti, bus prikelti naujam gyvenimui.

„Mes už mainus, už tai, kad kažkada buvę reikalingi daiktai surastų naujus šeimininkus. Mes už sveiką žmogaus kūną, sielą ir ryškiai žalią jo pasaulį“, - sakė Rūta.

Organizatoriai žada, kad organizuojant šį renginį kiekviename žingsnyje stengiamasi galvoti apie alternatyvius, žmogui ir gamtai nekenkiančius darbo būdus. Tai daryti skatinami ir visi festivalio prekeiviai.

Renginyje nepamatysite rėksmingų reklaminių plakatų ar plastikinių puodelių, šiukšlės bus rūšiuojamos, o specialiose dirbtuvėse galėsite pasigaminti naudingų daiktų ir meno kūrinių.

Atvykusių dviračiais lauks staigmenos, jiems bus įkurta speciali pastatymo vieta.

„Blusų festivalyje nuo ryto iki vakaro skambės gyva muzika, o dominančių pirkinių atras kiekvienas, - ir senovinį laikrodį, ir natūralią kosmetiką vertinantis, ir vegetarišku troškiniu ar naminio pyrago riekele pasimėgauti norintis lankytojas“, - žadėjo R. Palšauskaitė.

Taip pat bus galima įsigyti vintažinių rūbų, retro dviračių, įvairiausių niekniekių iš močiutės palėpės, ekologiškų ir natūralių maisto produktų.

„Blusų festivalio Mainų kampelyje galėsite palikti perskaitytas knygas ir kitus nebereikalingus rakandus, išmainyti juos į kitų žmonių atneštus jums patikusius daiktus“, - pasakojo viena festivalio organizatorių, Ugnė Krasauskaitė, kuri tokius mainų turgus pamėgo studijuodama Danijoje. „Norime šią gražią tradiciją paskleisti ir Lietuvoje, taigi nepamirškite prieš atvykdami pasiimti jums nereikalingų daiktų – galbūt kažkam jie suteiks daug laimės“, - ragino mergina.

Festivalio metu veiks ekologiškų produktų ir produktų iš smulkiųjų ūkių turgelis. Čia bus galima įsigyti rankų darbo naminių makaronų, šviežių pesto ir kitokių padažų, konservuotų daržovių, įvairiausių žolelių ir ekologiškų prieskonių. Tiesiai iš ūkininkų „Gilės kromelis“ atveš rankų darbo sūrių, giros, naminės duonos bei daržovių, pristatys malūnininko Pranciško Jakubauso malūne malamus miltus ir dar daug ką. Alkanieji bus vaišinami sumuštinukais su namų gamybos žolelių užtepu, ekologiška kava, iš peletrūno pagamintu limonadu.

„Tokių šviežių rankų darbo produktų nerasite jokiuose prekybos centruose“, - tvirtina festivalio organizatoriai.

Meno ir sveikos gyvensenos dirbtuvėlėse, įkurtose po obelimis, „gyvosios“ virtuvės propaguotoja Gražina Gum jus susipažindins su sveika mityba, sveikatos namai Labastis išmokys suprasti parduotuvėje perkamų produktų ženklinimą bei aprašymus. Jaukiai įsikūrę ant žolės galėsite išklausyti dvasinio verslo ar meditacijos pagrindų paskaitų. Ekobazė pamokys, kaip teisingai rūšiuoti šiukšles, o Kauno jogos studija praktinių pamokėlių surengs ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Rankdarbių mėgėjai galės pasimokyti aitvarų ar indėniškų sapnų gaudyklių gamybos.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją