L.Freudą labiausia išgarsino jo tapyti aktai ir autoportretai, tokie kaip 1993-iųjų darbas, kuriame jis nutapė save kaip nuogą senyvą vyrą, mojuojantį teptuku lyg ginklu.

Pastaraisiais metais L.Freudo darbai buvo parduodami už astronomines sumas. Jo 1995 metais nutapytas portretas "Mieganti socialinė darbuotoja" (Benefits Supervisor Sleeping) Christie's aukcione Niujorke buvo parduotas už 33,6 mln. JAV dolerių - tai rekordinė suma, paklota už gyvo menininko darbą.

L.Freudo advokatės Dianos Rawstron ketvirtadienį paskelbtame pranešime rašoma, kad tapytojas "ramiai užgeso... savo namuose Londone".

Jo galerija Niujorke "Acquavella Galleries" paskelbė, kad L.Freudas mirė trečiadienį po trumpos ligos savo namuose Nothing Hile.

Lucianas gimė 1922 metais Berlyne architekto Ernsto Freudo, jauniausiojo Sigmundo Freudo sūnaus, šeimoje. Kai berniukui sukako dešimt metų, jo šeima bėgdama nuo nacizmo paliko Vokietiją ir persikėlė gyventi į Angliją. 1933 metais būsimasis tapytojas tapo Britanijos piliečiu.

L.Freudas, kurį meno kritikas Robertas Hughesas yra pavadinęs iškiliausiu tebegyvenančiu tapytoju realistu, studijavo Centriniame šv.Martyno menų ir dizaino koledže Londone ir Londono universiteto Goldsmitų koledže. 1941-aisiais savo karjeroje jis padarė pertrauką, kai tarnavo prekybinio laivyno jūreiviu, tačiau po metų buvo atleistas iš tarnybos.

Po trumpo flirto su siurrealizmu L.Freudas šeštajame dešimtmetyje sutelkė dėmesį į portretų tapybą, ypač akto žanrą.

Buvęs laikraščio "Observer" kritikas Williamas Feaveris, kuris daugiau nei keturis dešimtmečius pažinojo tapytoją, sakė, kad L.Freudas, tapydamas visų visuomenės sluoksnių atstovus, "sugrąžino portretinę tapybą į jai deramą vietą".

Karalienė Elizabeth II, kaip ir daugelis ankstesnių monarchų, kuriuos tapė garsiausi to laikmečio menininkai, 2001 metais paprašė L.Freudo nutapyti jos portretą ir sutiko po kelias valandas jam pozuoti.

Bendro darbo vaisius - nedidelis monarchės, kurios galvą puošia didelė karūna, portretas stambiu planu. Daugeliui Elizabeth II gerbėjų šis portretas pasirodė "bjaurus", o laikraštis "The Sun" supliekė jį, pavadinęs parodija. Pati karalienė jo nekomentavo.

"Aš tapau žmones, - kartą yra pareiškęs L.Freudas. - Ne dėl to, į ką jie panašūs, ne dėl to, į ką nepanašūs, bet dėl to, kokie jie yra".

L.Freudo tapytas besilaukiančios Kate Moss portretas 2004-aisiais buvo parduotas už 10 mln. dolerių. Tuo tarpu jo paties autoportretas, tapytas 1978 metais, kuriame L.Freudas pavaizdavo save su pamušta akimi, praėjusį mėnesį Londone vykusiame aukcione parduotas tik už 3,2 mln. eurų.

Tapytojas garsėjo tuo, kad versdavo savo modelius kankinamai ilgai jam pozuoti, o kartais šis procesas užsitęsdavo net iki metų. Tarp tapytojo ir jo modelio užsimegzdavęs tamprus ryšys įkvėpė daugelį jo darbų.

L.Freudas, kuris bėgant metams ėmė vis labiau vengti visuomenės, buvo dukart vedęs ir, kaip kalbama, susilaukė kelių dešimčių nesantuokinių vaikų.

Tapytojo santuoka su Kathleen Garman truko ketverius metus ir buvo nutraukta 1952-aisiais. Pora susilaukė dviejų dukterų.

1953 metais L.Freudas vedė Caroline Blackwood, su kuria išsiskyrė 1957-aisiais.