“Didžiausia šiandienos problema ta, kad žiūrovai nebetelpa. Kulautuvoje nuo seno visi dainavo ir šoko, čia vykdavo daugelis Kauno rajono kultūrinių renginių. Todėl pamėginome šią tradiciją atgaivinti dainuojamosios poezijos žanru. Manau, kad mums pavyko”, - sakė R.Pudževelis.

Festivalio idėjos autoriui Algirdui Svidinskui ypatingai mielas bardų muzikos populiarėjimas. “Įsitikinome, kad mūsų idėja buvo prasminga. Net ir tie bardai, kuriuos pamiršome tokiais esant, prisiminė savo ištakas ir paėmė į rankas gitarą”, - kalbėjo jis.

Vieno iš festivalio organizatorių, dainininko Virgio Stakėno teigimu, Lietuvoje būtina gaivinti “neperspektyvius” muzikos žanrus. “Tokių renginių, kaip šis, šalyje labai trūksta. Čia susirenkama klausytis teksto sielai, o ne šou muzikos. Jau pirmą kartą atvykęs į Kulautuvą pajutau, kad čia tvyro išties ypatinga aura ir yra tikra akustinio Vudstoko vieta”, - kalbėjo scenos liūtas. Labiausiai publiką sužavėjusio bardo apdovanojimą gavęs aktorius Vladas Bagdonas taip pat tikino, kad dainuojamoji poezija turi prisikelti naujam gyvenimui. “Festivalis matyt svarbesnis ne man ar kitiems atlikėjams, o žiūrovams. Lietuvoje dainuojamosios poezijos, kaip ir autorinės dainos, turėtų būti nepalyginamai daugiau. Atlikėjų belikę vos keletas. Jei ši niša užsipildytų, žiūrovų ratas dar labiau išsiplėstų. Įspūdingas čia susirinkusių žiūrovų skaičius turėtų būti paskata tiems, kurie “čiupinėja” gitarą, tačiau nedrįsta su ja sieti savo ateities”, - įsitikinęs V.Bagdonas.

Jaunąją publikos dalį labiausiai įaudrinęs Andrius Mamontovas mano, kad beveik viskas, kas dainuojama, ir yra dainuojamoji poezija. “Tačiau pas mus ji ilgą laiką buvo priskiriama studentiškam judėjimui, buvo vadinama mėgėjiška ir net senamadiška. Man norisi, kad “Akacijų alėja” gyvuotų, nes nieko neatimdamas, šis festivalis užpildo žmonių sielas. Man gera čia groti”, - pasakojo visus įmanomus Lietuvos pop scenos apdovanojimus susižėręs dainininkas.

Į “Akacijų alėją” buvo galima atriedėti autobusu, atplaukti garlaiviu ar net atskristi lėktuvu. Renginio publiką sužavėjo keistuolių teatro aktorius ir režisierius Aidas Giniotis, Gediminas Storpirštis, grupė "Upė". Karšta atmosfera privertė į rankas paimti gitarą net Alfredą Kukaitį, visus nustebinusį savo dainomis.

Kitąmet gitaros “Akacijų alėjoje” turėtų skambėti dvi dienas. Renginio organizatoriai viliasi, kad tai išties pavers Kulautuvą akustiniu Vudstoku. Tuo tarpu šių metų festivalio išvakarėse miestelyje nesimatė nei vienos žadėtos palapinės.