Dieveniškės (Šalčininkų r.) – miestelis, prigludęs prie pat Baltarusijos sienos. Tai – sena lietuviška vietovė, kurios praeitis neatskiriama nuo visos mūsų valstybės istorijos. Dėl sudėtingų XX amžiaus politinių pervartų, šiandien Dieveniškės yra ypač margos savo tautiškumu (nors šis kraštas laikomas vienu lietuviškiausių Šalčininkų rajone).

Jau dvidešimtąjį kartą čia įsikūrusio Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcijos iniciatyva, pačią trumpiausią naktį, birželio 23-sios, – per Rasas, pievoje, prie vinguriuojančios Gaujos upės, švenčiamos Rasos. Kitaip, nei daugelyje Lietuvos vietovių, kur esama daug bet kokios muzikos ir skiepijamos šiuolaikinės šios šventės tradicijos. Čia stengiamasi išlaikyti tikrąsias Rasos šventės papročius, pievoje sustatyti visus reikiamus atributus, it priminimą, kas per daugelį metų iš vietos žmonių sąmonės buvo išsitrynę. Daugelį metų čia atvykę folkloro kolektyvai dainuodavo bei grodavo be jokio įgarsinimo. It nenorėdami išsklaidyti dieviškos žmogaus ir gamtos harmonijos. Ir čia ne vien Jonai ir Janinos sveikinamos, bet ąžuolo vainikais vienodai papuošiamos Ivanų, Janų galvos.

Renginio organizatoriai - Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcija ir šiemet stengsis, kad ši šventė neiškryptų iš tradicinių rėmų. Birželio 23 d. nuo 21 val. prasidėsiančiose Rasos šventės laukimo linksmybėse atvykę bus kviečiami iš pievos gėlynų ir žolynų nusipinti vainikus. Kartu su folkloro ansambliu „Kadagys“ (vad. Irena Račiūnaitė) bus kupoliaujama, buriama, saulė lydima bei ąžuolas lankomas, ratuojama, o taip pat ir dainuojama. Šventė neapsieis be svarbiausio savo atributo – paparčio žiedo ieškojimo, o Gaujos upė sužibės plukdomais vainikais.