"Nusiaubtos šalies" premjera įtraukta į Naujosios dramos akcijos programą ir įvyks ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį. Spektaklis pagal vokiečių dramaturgo Tankredo Dorsto pjesę yra vienas stambiausių ilgalaikio tarptautinio projekto SEAS sumanymų.

Liepos 22 dieną šis bendras Menų spaustuvės ir Kauno valstybinio akademinio dramos teatro pastatymas pradės ilgalaikės tarptautinės kultūrinės programos SEAS pasaulinę premjerą Klaipėdoje, buvusioje laivų statykloje. Kaip šios programos pagrindinis projektas "Nusiaubta šalis" rugsėjo mėnesį bus parodyta ir Lenkijoje, Gdansko laivų statykloje.

Monumentalus, 200 puslapių T.Dorsto kūrinys tam tikra prasme remiasi viduramžiškomis "Apvaliojo stalo riterių" legendomis apie burtininką Merliną, Karalių Artūrą, Gralio taurės paieškas, tačiau kūrinio laikas siekia dabartį ir iš esmės analizuoja šiuolaikinio pasaulio procesų priežastis.

Pasak G.Varno, jį domina ne tiek "Nusiaubtos šalies" legendinis, mitologinis klodas, kiek galimybė kurti spektaklį apie iš tam tikrų idėjų gimstančius "tvarinius" - valstybės, žmonių bendrabūvio, idėjinių, moralinių nuostatų modelius - ir jų žlugimą.

Spektaklio koncepcija susijusi su "nusiaubtos šalies" sąvoka šiuolaikiniame pasaulyje.

G.Varno pasirinktas meninis sprendimas apims skirtingas teatrines formas - nuo Rytų šešėlių ir Viduramžių lėlių teatrinių priemonių iki šiuolaikinio "naujojo realizmo" stilistikos.

"Nusiaubtoje šalyje" vaidina Dainius Kazlauskas, Saulius Balandis, Viktorija Kuodytė, Gytis Ivanauskas, Liubomiras Laucevičius ir kiti aktoriai. Scenografiją kuria Marta Vosyliūtė, kostiumus - Jolanta Rimkutė.