Penktadienį vakare mieste vyks ansamblio "Vilniaus mušamieji" koncertas, taip pat pasirodys "Trys tigrai", Vytautas Kernagis, Irena Starošaitė, Rytis Cicinas, grupė "Rondo". Po koncerto prie miesto centre esančio Druskonio ežero vyks šviesos ir vandens fontano šou.

Šeštadienį mieste bus galima apsilankyti tautodailės mugėje ir pasiklausyti liaudiškos muzikos ansamblių koncerto, stebėti sporto-pramogines varžybas, gėrėtis gėlėmis akcijoje "210 žiedų mano miestui", pasižiūrėti tarptautinį kultūrizmo ir fitneso turnyrą bei dalyvauti įvairių parodų atidaryme.

Šeštadienį vakare Druskininkų Pramogų aikštėje koncertuos Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos meno kolektyvai, Vilniaus čigonų ansamblis, vėliau grupės "Pikaso", "Geltona", "Mango", "Amberlife". Po koncerto vyks naktinė diskoteka ir pramoginis putų renginys.

Sekmadienis bus skirtas vaikams, kuriems bus surengta įvairių pramogų, jie galės padainuoti ir pašokti Druskininkų mažųjų žvaigždžių koncerte bei pasižiūrėti "Keistuolių" teatro spektaklį "Nuo aušros iki sutemų".

1794 metais Lenkijos-Lietuvos karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio dekretu Druskininkai buvo paskelbti gydomąja vietove, nors čia esančių mineralinių vandenų gydomosios sąvybės buvo žinomos jau nuo seno.

Tačiau tikru kurortu Druskininkai tapo po Vilniaus universiteto profesoriaus I.Fonbergo 1835 metais išspausdintų Druskininkų šaltinių mineralinio vandens cheminės sudėties tyrimų.

Pateikus duomenis carui Nikolajui I, buvo gautas leidimas 1837 metais plėsti Druskininkuose kurortą, nors neoficialiai mineralinės ir purvo vonios jau veikė nuo šimtmečio pradžios.

Taip 1838 metais buvo pastatyta 14 vonių gydykla, kuri vėliau praplėsta iki 50 vietų. Nors šią gydyklą 1894 metais sunaikino gaisras, bet po to buvo pastatyta dar didesnė mūrinė 150 vietų gydykla. 19 amžiaus pabaigoje Druskininkai buvo garsūs ne tik visoje carinės Rusijos imperijoje, bet ir už jos ribų.

Per Pirmąjį pasaulinį karą Druskininkai labai nukentėjo. Nors 1923 metų pavasarį oficialiai atidarytas pirmas kurortinis sezonas po karo, tačiau kurortas buvo atkurtas tik 1930 metais.

Sovietmečiu kurorto infrastruktūra buvo pritaikyta masiniam Sovietų sąjungos žmonių gydymui. Tuo metu veikė 10 sanatorijų, buvo pastatytos mineralinio vandens ir gydomojo purvo bei fizioterapijos gydyklos, per metus ilsėdavosi apie 400 tūkst. žmonių.

Pastaruoju metu Druskininkai išgyvena pakilimą - mieste statomi nauji ir atnaujinami seni viešbučiai bei sanatorijos, renovuota miesto gydykla, ketinama statyti modernų vandens ir pramogų parką.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją