Keistuolių teatre „Zenonai“ pradėti teikti 1995 metais. Moliniai, akmeniniai, mediniai ar kaktusiniai „Zenonai“ buvo įteikti ne vienam žinomam scenos veikėjui, o 1998 m. prizas atiteko publikai – už kantrybę.

Šiemet Tarptautinės teatro dienos minėjimas Keistuolių teatre bus pompastiškas renginys, išlaikant senąsias gerąsias tradicijas. O „Zenonų“ teikimą kaip visada lydės Keistuolių ir jų draugų koncertas.

2011 metų ceremoniją „Zenonas ReStart“ ves tradicinis šios šventės vedėjų duetas – Keistuolių teatro vadovas, režisierius ir aktorius Aidas Giniotis ir šio teatro simboliu – Varna Albertina – tapęs, buvęs „keistuolis“ aktorius Robertas Aleksaitis. Bus ir senų laikų nostalgijos, jau klasika tapusios „keistuoliškos“ ironijos ir naujų smagių idėjų, nes ruošiantis šiam renginiui susivienijo visos trys Keistuolių teatro kartos.

„Dar mūsų studentavimo laikais, teatro dienos minėjimas buvo labai linksma šventė. Pavyzdžiui, E. Nekrošius organizuodavo tokius didelius renginius Sporto rūmuose, pasikviesdavo ir mus, studentus, su jumoristine „Brisiaus“ programa, – prisimena R. Aleksaitis. „Paskui teatro dienos minėjimas, gal ir visai prasmingai, virto apdovanojimų teikimo ceremonija, tam tikra prabėgusių metų ataskaita, pasiekimų įvertinimu. „Keistuolių teatras norėjo sugrąžinti šiai šventei tikrą linksmumą ir siautulį todėl teko išgalvoti Zenoną“, – juokiasi buvęs Keistuolių teatro aktorius.

Teatralų globėjas Zenonas atgims naujųjų technologijų pagalba. Mobilieji telefonai, internetas, kompiuteriai neatpažįstamai pakeitė žmonių pasaulį: kitos realijos ir juokai jau kiti. Keletą metų pasiblaškęs nebūtyje, teatro Zenonas pagaliau susivokė, kas vyksta pasaulyje, ir ryžosi sugrįžti. „Zenonų“ ceremonijos tradicija buvo nutrūkusi, nes nesijautė vidinio poreikio, dabar vėl norisi tokios šventės“, – tikina „keistuoliai“.

Kas gi tas Zenonas? „Įvairios tautos turi Budą, Mahometą, Zaratustrą, Prosperą, Joną, Petrą ir Antaną, o teatralai turi Zenoną. Tiki juo, šlovina jį ir seka jo pėdomis. Zenonas – drėbtas iš molio, rastas kopūstuose, kančių kelius praėjęs, su Drakonu kovojęs ir jį išbaręs, iš istorijos užkaborių išlindęs ir vėl kelią į šviesią ateitį rodęs, kasmet kovo paskutinį savaitgalį prabyla į visus teatro žmones ir jų mylėtojus“, – teigia „keistuoliai“.