Prestižiškiausiu laikomo festivalio komisijai klaipėdiečiai parodys pagal Bertoldo Brechto pjesę statytą šviežiausią teatro spektaklį “Kaukazo kreidos ratas”.

Pirmąjį kartą į “Besancon” festivalį Klaipėdos universiteto teatras buvo pakviestas 2000-aisiais. Pernai dar kartą pristatyti save plačiajam pasauliui klaipėdiečiams nepavyko dėl finansinių sunkumų. Šiais metais į festivalį patekti buvo itin sunku, nes organizacinis komitetas sugriežtino atrankos reikalavimus. Tačiau “Dramos klasė” ir vėl laimingųjų dalyvių sąraše.

“Mums šis kelialapis buvo netikėtas, nes konkurencija yra išties didelė. Atranka vyksta trimis etapais ir džiaugiamės, kad šį išbandymą pavyko išlaikyti”, - dienraščiui sakė teatro vadovas doc. Vytautas Anužis. Šiandien Klaipėdos dramos teatro scenoje debiutuojančio Oskaro Koršunovo spektaklyje “Šaltas vaikas” vaidinantis režisierius tvirtina, kad suderinti aktorystę ir režisūrą yra sudėtinga. “Abi veiklos atima daug jėgų, laiko ir sveikatos, nors iki šiol pavyko jas suderinti”, - pasakojo V. Anužis.

Tačiau, teatro vadovo teigimu, jo užimtumas nesutrukdys Tarptautinei universitetų teatrų asociacijai (IUTA) priklausančiai trupei, vaidinusiai net Belgijos, Tuniso bei Kanados scenose, pademonstruoti profesionalumo ir Prancūzijos žiūrovams. Grįžę iš svarbios kelionės, jaunieji teatralai paruoš klaipėdiečiams siurprizą. Tarptautinę teatro dieną bus oficialiai pristatyta ir naujosios “Dramos klasės” trupės programa.