Pažymint 135-ąsias Mikalojaus Konstantino Čiurlionio metines ir pasitinkant 2011 metus, kuriais tarp minėtinų metų datų UNESCO paskelbė kompozitoriaus ir dailininko M.K.Čiurlionio 100 mirtiems metinių minėjimą, pianistas Rokas Zubovas penkių vakarų-koncetų metu yra užsibrėžęs klausytojams pristatyti visus Čiurlionio kūrinius fortepijonui. Vakarų-koncertų metu pianistas taip pat skaito ištraukas iš Čiurlionio laiškų, susijusių su kompozitoriaus ir dailininko vieno ar kito miesto patyrimais.

Druskininkai – ne tik Čiurlionio vaikystės ir jaunystės miestas. Tai ne vien jo gimtieji namai, į kuriuos jis grįždavo progai pasitaikius. Tai taip pat ir jo labai aktyvių kūrybinių ieškojimų vieta. Čia jis rasdavo ramybės ir laisvės susitelkti savo kūrybinėms studijoms. Štai ir 1905-1906 metų žiemą Čiurlionis Druskininkuose pasineria į lietuviškos liaudies dainos studijas. Tais mėnesiais fortepijonui ir chorui pritaikyta arti keturiasdešimties skirtingų pavadinimų dainų. Kai kurios jų – keturiais, aštuoniais, net dešimčia skirtingų variantų. Vėlesniais metais šių dainų intonacinis žodynas persunks visą Čiurlionio kūrybą, o kartais sudėtingos muzikinės kalbos kūriniuose staiga išplauks “Močiute mano”, ar “Beauštanti aušrelė” dainos fragmentas.

Antrojoje ciklo “Visi Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūriniai fortepijonui” programoje “Druskininkai 1905-1909” pianistas Rokas Zubovas skambins visas Čiurlionio fortepijonui pritaikytas lietuvių liaudies dainas, taip pat po kelionės į Kaukazo kalnus Druskininkuose gimusius preliudus, dedikuotus mecenatei B. Wolman, kitus kūrinius, o taip pat ir miniatiūras, atspindinčias šviesius jausmus, supusius ką tiktai susižadėjusį kompozitorių viešint Druskininkuose 1909 metų vasarą.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją