Lietuvos gretutinių teisių asociacijos (AGATA) įsteigtas prizas šiemet atiteko žinomam Lietuvos bardui Andriui Kulikauskui. Šviesaus atminimo Vytauto Kernagio vardu pažymėtą gitarą įteikė AGATA Tarybos pirmininkas ir aktorius Rimantas Bagdzevičius. Įteikdamas gitarą, R. Bagdzevičius pabrėžė, kad šis prizas neturėtų virsti konkursu. Ši gitara tiesiog turėtų priminti Vytautą Kernagį ir jo, kaip vieno iš lietuviškos dainuojamosios poezijos pradininkų, kūrybą.

Paėmęs į rankas Vytauto Kernagio vardo gitarą, A. Kulikauskas juokavo, jog prizas įpareigos daugiau dėmesio skirti gitarai, ir naujuoju instrumentu atliko Vytauto Kernagio dainą "Milžinai“.

Renkant gitaros nusipelniusį bardą buvo vertinamas ne tik bardų profesionalumas bei jų kūrybos įtaka šalies dainuojamajai poezijai, bet ir nuveikti darbai tęsiant V. Kernagio puoselėtą ir skleistą lietuviškos dainuojamosios poezijos tradiciją bei populiarinant V. Kernagio kūrybinį palikimą.

Ilgametis maestro bendražygis A. Kulikauskas yra vienas ryškiausių Lietuvos bardų, gerai žinomas atlikėjas, kompozitorius ir aranžuotojas. Visą gyvenimą paskyręs muzikai, A. Kulikauskas buvo žinomo ansamblio „Vilniaus aidai" vadovas ir atlikėjas, o vėliau, kartu su šviesaus atminimo V. Kernagiu, dirbo „Dainos Teatre".

Pastaruoju metu A. Kulikauskas daug prisidėjo prie paskutiniojo maestro albumo „Neatrastas. Vytautas Kernagis“ išleidimo. Šio bardo pastangomis naujame albume galime išgirsti puikiai aranžuotus niekam dar negirdėtus Vytauto Kernagio dainų įrašus, dar 1991 m. sukurtus spektakliui „Geras žmogus iš Sezuano“.

Festivalio "TAI-AŠ“ pabaigos koncerte dalyvavo ir kiti nusipelnę Lietuvos bardai: Saulius Bareikis, Aidas Giniotis, Gediminas Storpirštis, Povilas Girdenis, Giedrius Arbačiauskas, Justas Tertelis, praėjusių metų gitaros laimėtojas Domantas Razauskas bei svečiai iš užsienio. Šiemet septintąjį kartą įvykęs festivalis jau tapo tradicija.

Nors idėja įsteigti Vytauto Kernagio prizą AGATA atstovams gimė tik pernai, prizas jau dabar laikomas vienu svarbiausių lietuviškos dainuojamosios poezijos apdovanojimų, žyminčiu V. Kernagio kūrybos tęstinumą ir skatinančiu kitus Lietuvos bardus.

Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA) – tai nepelno organizacija, vienijanti atlikėjus bei fonogramų gamintojus ir įgyvendinanti jų intelektinės nuosavybės teises. Nuo 2006 metų AGATA vykdo ir visuomenės švietimo programą. Vykdant šią programą, įsteigtas ir šviesaus atminimo Vytauto Kernagio prizas. Maestro Vytautas Kernagis buvo ilgametis AGATA Tarybos narys ir aktyviai prisidėjo prie AGATA visuomenės švietimo programos įgyvendinimo.