Žurnalo "National Geographic" žiniomis, beveik 3 tūkstančių metų senumo aukso dirbiniai ir kitos brangenybės buvo paslėptos dar iki prasidedant pirmajam karui Persų įlankoje 1990 m. Pasak britų archeologų, šį radinį galima pavadinti pačiu didžiausiu pasiekimu nuo 1923 metų, kai Egipto Karalių slėnyje buvo aptikti faraono Tutanchamono lobiai.

Vandenį iš banko rūsių tris savaites pumpavo trimis siurbliais. Sprendimas nusausinti patalpas priimtas ne dėl brangenybių paieškos, o kad būtų galima prieiti prie valiutinių banko atsargų - dinarai buvo surasti sušlapę, bet rimtai nepažeisti.

Ekspertų vertinimu, "brangenybių vertė lygi kainai tų vertybių, kurios yra Londono Taueryje - šių daiktų neįmanoma vertinti doleriais".

Legendinis Babilono bokšto statytojas karalius Nimrodas įkūrė Asirijos karalystės sostinę Nineviją, buvusią dabartinio Irako miesto Mosulo vietoje, bei Kalacho miestą, dabar vadinamą įkūrėjo vardu.

Viename iš kapų, kuriame 1980-ųjų pabaigoje buvo rastos karaliaus Nimrodo brangenybės, buvusi ir lentelė su amžinu prakeikimu kiekvienam, kas bandys sutrikdyti mirusiųjų ramybę.