Europos ir pasaulio čempionatų bronzos medalininkai, penkių olimpinių žaidynių dalyviai M. Drobiazko ir P. Vanagas žiūrovams dovanojo porą šokių. Pirmiausia pora čiuožė pagal romantišką Josho Grobano dainą „Let Me Fall“ („Leisk man kristi“). Antrajam šokiui čiuožėjai pasirinko hiphopo ritmus. Šokio Helovyno tema pagal populiaraus hiphopo atlikėjo Usherio muziką metu P. Vanagas tapo vampyru ir vis kėsinosi perkąsti M. Drobiazko kaklą.

Lietuvos šokių ant ledo čempionai Katherine Copely ir Deividas Stagniūnas Rotušės aikštėje demonstravo šio sezono laisvąją programą pagal miuziklą „Evita“. Susirinkę žiūrovai išvydo jaunuosius Čekijos čempionus Lucią Misliveckovą ir Matejų Novaką, atlikinėdama salto ant ledo kvapą užgniaužti privertė JAV atvirojo čempionato nugalėtoja Rory Flack.

Ant ledo lipo ir tik ką iš JAV į Lietuvą atvykęs daugkartinis Lietuvos čempionas Aidas Reklys. JAV čiuožimo treneriu dirbantis A. Reklys Lietuvoje gerbėjų dar nepamirštas ir dovanų gavo pliušinį žaislą.

Publika plojo bei šaukė ir jauniesiems Lietuvos talentams – devynmetei Godai Butkutei ir aštuonmečiui Edvinui Jakoniui. Ledo tvirtumą išbandė ir hiphoperis iš JAV Defas. Rotušės aikštėje čiuožė ir daugkartinė Ukrainos čempionė Galina Jefremenko.

Šou pabaigoje ant ledo sugužėjo būrys jaunųjų čiuožėjų, kurie kartu su vakaro žvaigždėmis skambant legendinės grupės ABBA dainai „Happy New Year“ („Laimingų naujųjų metų“) atliko bendrą pasirodymą.

Keletas tūkstančių žiūrovų stiebėsi bandydami pažiūrėti, kas vyksta ant ledo. Gyvenantieji Rotušės aikštėje šou stebėjo pro langus ar iš balkonų. Pasirodymą stebėjo gausus būrys užsienio žurnalistų, į Lietuvą atvykusių nušviesti Vilniaus tapsmo Europos kultūros sostine.

Įgyvendino seną svajonę

„Mes apie šokimą atviroje ledo arenoje Lietuvoje svajojome seniai, pagaliau ta svajonė išsipildė pačioje gražiausioje Vilniaus aikštėje. Katedros aikštė taip pat labai graži, tačiau Rotušės aikštėje labiau kamerinė atmosfera, čiuožykla nuostabiai įsipaišė į aikštę gaubiančių namų peizažą“, - po pasirodymo DELFI sakė P. Vanagas. Jis teigė manąs, kad atėjusieji pačiaužyti po atviru dangumi patirs aibę malonumų. P. Vanagas taip pat negailėjo pagyrų vokiečių lietam ledui.

„Jausmas čiuožiant namie - visada kitoks, čia visada esame laimingiausi. Mėgstame čiuožti atvirose arenose, nes čia visada puiki atmosfera. Mūsų svajonė čiuožti po atviru dangumi Vilniuje išsipildė, dėl to mes labai laimingi“, - kalbėjo M. Drobiazko.

P. Vanagą ypač sužavėjo didžiulis žiūrovų skaičius. „Niekada neįsivaizdavau, kad tai, ką rodome, gali pritraukti tiek žmonių. Negalėjome net visų akimis apimti. Esame tikri, kad visi, kas stebėjo pasirodymus, ateis pačiuožinėti patys“, - kalbėjo P. Vanagas.

M. Drobiazko paaiškino rodytų šokių pasirinkimą: „Let me fall“ savo dvasia artimas viso šou pavadinimui „Misterija“, o antrasis šokis pagal hiphopo ritmus padeda sušilti. Šokėjai ant ledo pripažino, kad čiuožti buvo šaltoka, tačiau, pasak M. Drobiazko, jau po pirmosios minutės ant ledo kraujas vėl imdavo tekėti.

Nenusisekęs Naujųjų sutikimas

Puikus pasirodymas „Ledo misterijoje“ turėjo nuplauti čiuožėjų naujametės nakties rūpesčius. „Buvau tokia pavargusi po pastarųjų keleto mėnesių įtempto darbo Rusijos šou, atimančiame tiek laiko, be to, pavargusi nuo per dieną Lietuvoje rengtų dviejų šou. Buvau pasiruošusi eiti į vakarėlį su visais čiužėjais, tačiau nuėjusi trumpam numigti nebegalėjau atsikelti – sutikau Naujuosius su buteliu šampano prie televizoriaus“, - juokėsi M. Drobiazko.

Tuo tarpu P. Vanagas kartu su būriu čiuožėjų patraukė į kultūros sostinės atidarymui skirtą Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose surengtą priėmimą. Anot jo, labai keista idėja sukviesti didelį būrį žmonių švęsti į koncertų ir sporto rūmus – senovinį, morališkai pasenusį pastatą, kuriame šalta, nejauku, stovi biotualetai... Be to svečiai, kviesti ateiti su vakarine apranga, esą nebuvo įspėti, kad 40 min. lauke turės stebėti „Spragtuką“.

„Man Naujieji – nesusipratimas. Labai pasigalėjau, kad ten papuoliau. Tai man daugiau negu keista. Buvo gėda prieš savo svečius, kad juos ten pakvietėme švęsti“, - aiškino P. Vanagas. Užtat fejerverkai Katedros aikštėje, pasak jo, buvo fantastiški.

Po trijų dienų Lietuvą paliksiantys šokėjai ant ledo dar pasirodys Rotušės aikštėje rengiamame šou vaikams.