A. Lomonosovas yra šio festivalio iniciatorius ir meno vadovas, klasikinės indų muzikos ansamblio „Svara“ įkūrėjas ir meno vadovas, rašoma pranešime spaudai.

Jis nuolatos koncertuoja Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje ir Estijoje. Įrašė 3 audio kasetes „Indijos muzikoje“ ir kompaktinę plokštelę “Journey to...”. Ilgus metus A. Lomonosovas buvo ištikimas Indijos kultūros propaguotojas, jo dėka indų muzikinės tradicijos tapo mėgiamos Lietuvoje.

Lapkričio 21 d. koncertuos Mustafa Raza (vičitra vyna) ir Vasi Ahmedas Khanas (tabla), lapkričio 22 d. – Wajahatas Khanas (sarodas) ir Shahbazas Hussainas (tabla). M. Raza savo misija laiko savo instrumento, vičitra vynos, ir Indijos klasikinės muzikos populiarinimą visame pasaulyje: Amerikoje, Anglijoje, Egipte, Italijoje, Kanadoje, Prancūzijoje, Sirijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Turkijoje, Tunise.

Prie šio sąrašo šįmet prisidės ir Lietuva. W. Khanas reguliariai pasirodo 30 šalių: Europoje, JAV, Kanadoje, Pietų Afrikoje, Honkonge, Japonijoje, Pietryčių Azijoje ir Indijoje, dalyvauja pagrindiniuose indų muzikos festivaliuose. Jis yra ir kompozitorius, įvairių alternatyvių projektų iniciatorius: bendradarbiauja su Jungtinės Karalystės Halės, Singapūro, Pietų Afrikos Iškyšulio filharmonijos, Vokietijos Kaselio simfoniniais orkestrais, Londono Simfonijete bei Medici styginių kvartetu. Atliko muzikos projektus su flamenko/džiazo gitaristu Eduardo Niebla, Škotijos opera.

Vilniaus muzikos mylėtojai pamena sarodininką iš Vilniaus festivalio koncertų Nacionalinėje filharmonijoje ir yra įsidėmėję jo savitą atlikimo stilių, nepriekaištingą techniką, melodingumą bei muzikinį sąmojį.

Festivalis „Sur sadhana“ jau sulaukė didelio muzikos ir Rytų kultūros entuziastų dėmesio. Jo misija – populiarinti Indijos klasikinę muziką Lietuvoje, ugdyti klausytojų estetinį skonį ir pagarbą kitų kultūrų tradicinei muzikai.